Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Munca in strainatate - 3 ani lucrati in Spania
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Munca in strainatate - 3 ani lucrati in Spania

am 15 ani vechime in munca in Romania si 3 ani cotizati in Spania si as vrea sa stiu ce acte si care e demersul sa-mi trec anii lucrati in strainatate la vechimea din tara si daca e adevarat ca un an lucrat in strainatate se considera un an jumate la vachime ,in tara Multumesc anticipat
1. Este o aberatie afirmatia ca un an lucrat in strainatate se considera un an jumate la vechime ,in tara .. prin urmare , un an lucrat in strainatate = un an vechime in tara

2. Din Spania trebuie sa obtineti formularul E 207 - Certificat privind cariera de asigurat