avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 124 soluții astăzi
Forum Activitate iulianaandre

Activitate iulianaandre

buna ziua!am si eu o intrebare:cum se procedeaza in cazul in care vreau sa dau un angajat afara,dar in somaj?si dc se desfiinteaza toate locurile de munca ,dar nu pot suspenda activitatea pt ca firma mai inregistreaza niste datorii, cum trebuie sa procedez?trebuie facuta vreo declaratie ceva in legatura cu acest caz. va multumesc
as vrea si eu sa stiu dc pentu luna februarie, inafara de contributia pt pensii s-a mai modificat ceva.din ce am cauta a reiesit k nu. da totusi as vrea sa fiu sigura.multumiri anticipat
am si eu o intrebare in legatura cu un angajat la o firma de constructii,angajat cu carte de munca din anul 2008,martie a k muncitor necalificat.intrebarea este :daca pe baza unui act aditional se poate face trecerea de la muncitor necalificat la muncitor calificat k urmare a experientei cumulate in timpul serviciului.
va multumesc mult.
se poate sa fi angajat ca director general la un srl daca nu ai studii superioare?va multumesc.
salut.am si eu o itrebare:dc ambii parinti sunt angajati,copilul se trece la ambii in intretinere?
X-(