avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 933 soluții astăzi
Forum Activitate fzc

Activitate fzc

Ziua buna.Sunt in pragul disperarii. Am 53 de ani, locuiesc aproape de centrul
Brasovului si traiesc zilnic un cosmar. Langa mine locuieste o persoana care are un
caine psihopat care latra toata ziua,va jur are un latrat isteric,care te scoate din minti.
Partea buna,daca s-e poate gasi ceva bun,noaptea il tine in casa.Acuma va zic una si mai buna.Vecinul de peste drum "tanar si nelinistit" este si mai tare,are o masina
care la mersul cu spatele {marsarier},scoate niste sunete,niste pacaneli groaznice.
L-am rugat sa scoata acele pacaneli. Drept raspuns a sarit sa-mi dea in cap,motivand ca sunt legale,in obraznicia lui a fost incurajat de mama lui,doar odrasla de douazeci si ceva de ani,
are voie orice. De atunci mi-am facut de lucru,intoarce numai in fata casei mele ca sa ma
faca "fericit".Dar ca sa arate ca este buricul cartierului are si un caine imens,fara exagerare
este cat un vitel. Latra ingrozitor la orice si orice ora.Noaptea dorm cu vata in urechi,dar si asa
ma "bucur" de pacanitul si latratul acelui caine. Vine vara,nu voi mai putea deschide usa,ca
s-a nu ma imbolnavesc de nervi?????? Suntem in Uniunea Europeana,anul de gratie 2012
chiar face fiecare ce vrea in tara asta????? Va rog sa-mi spuneti ce s-e poate face????
La marginea unei comune poate mai intelegi asa o situatie,dar aproape de centrul Brasovului mi-e foarte greu sa inteleg.Cu multumiri.


ce acte sint necesare pentru succesiune copilul a avut un apartament proprietate personala nu a fost casatorit nu a avut copii