avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 974 soluții astăzi
Forum Activitate lenutzika

Activitate lenutzika

Răspuns la discuția modificari norme oug 158/2005
Si totusi....eu sunt mai prostutza de felul meu...#-o....nu inteleg unde ati gasit textul pe care l-ati redat d-voastra?.:">Citez''Angajatorii au obligatia sa transmita casei de asigurari sociale de sanatate, in termen de maximum 6 zile de la data la care au fost instiintati cu privire la aparitia starii de incapacitate temporara de munca, lista persoanelor angajate aflate in incapacitate temporara de munca, precum si datele de identificare, respectiv numele medicului prescriptor si unitatea in care functioneaza acesta si declaratia prevazuta la alin (2), daca au solicitat-o.

Răspuns la discuția modificari norme oug 158/2005
Buna ziua....m-am ingrozit de ceea ce spuneti....eu nu am auzit de asemenea modificari...va rog mult sa ma lamuriti si pe mine....sau sa va raspunda cineva la aceste intrebari...sunt curioasa ...eu am cautat in ''modificari'' si nu am gasit asa ceva,imi cer scuze poate nu stiu eu sa ma uit sau sa interpretez...Help...
Buna ziua tuturor,am si eu o nelamurire in legatura cu acesti consultanti fiscali....
- ce criterii trebuie (de fapt nu trebuie sa indeplineasca pentru ca sunt niste cheltuieli in plusX-()sa indeplineasca societatea pentru a ''beneficia'' de acesti consultanti fiscali?
- unde ii gasim?....mai exact ce trebuie facut intr-o asemenea situatie?...
Va multumesc..
Alta problemutza....In ce ''moment''al vietii unei societati intervine auditorul extern?..la fel ...care sunt criteriile care odata indeplinite te ''pricopsesti'' cu auditor extern?...si in cazul in care ai auditor extern....mai ai nevoie de consultant fiscal?:">
Buna ,tuturor....am o intrebare....daca Directorul ec.dintr*o firma este in concediu pentru cresterea copilului....postul ei in firma este blocat?...si daca da...pe ce post poate fi angajata o persoana pentru a putea duce la indeplinire sarcinile de serviciu?...sau se poate face angajare doar pe perioada determinata pe aceeasi functie..#-o?
Va multumesc...:)
Răspuns la discuția bilant
Multumesc pentru raspuns...doream sa stiu daca eu angajata cu contract de munca pe postul de economist pot semna bilantul firmei...indiferent de Cifra de afaceri...de ex....sau de orice alte criterii..
Discuție bilant
Buna tuturor...am si eu nevoie de un mic ''ajutor''....as dori sa stiu cine are dreptul de a semna bilantul?:sorry: