avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 957 soluții astăzi
Forum Activitate stefan2008ro

Activitate stefan2008ro

Răspuns la discuția amanare proces
Va multumesc
Răspuns la discuția amanare proces
nu ma poate ajuta nimeni cu nici un raspuns?
Răspuns la discuția amanare proces
Deci:
Toate bunurile valoreaza 4600 ron.
Au fost recuperate partial, adik 95 %, deoarece unul din bunuri sa deteriorat.
In dosar este o hartie in care partea civila estimeaza un prejudiciu de 10000 ron deoarece in ziua respectiva nu a mers internetul in zona de unde am luat eu bunurile.
Dar vreau sa inteleg ceva.
Sunt bagat la art 208, art 209 alin : a, e, i ,g (pe timp de noapte, in 2 , intr-un loc public}
Un avocat bun ce poat esa obtina in instanta cel mai bine ptr mine
Daca acum la urmatorul proces se prezinta numai avocatul ce se intampla.
Răspuns la discuția amanare proces
Adica sa inteles ca pentru un furt calificat in care bunurile au fost recuperate, nu am mai avut dosar penal niciodata, iar partea civila estimeaza in dosar un prejudiciu de 140 mil vechi pentru ca nu a mers internetu intro anumita zona 1 zi....
imi da condamnare cu inchisoare?
Nu trebuie ca partea civila sa ma judece intr-un proces separat ptr daune?
Discuție amanare proces
Buna ziua.
Sunt judecat intr-un proces pentru furt calificat.
Am mai discutat pe forum.
Am amanat procesul 2 sapt, ptr a-mi angaja un avocat.
Avocatul a citit dosarul, iar in dosar se cer 1400 lei daune.
Avocatul mi-a spus ca trebuie sa platsc suma pana la urmatorul proces, daca nu imi da condamnare .
Este adevarat, sau avocatul pe care l-am angajat nu este bun.
Multumesc
Discuție Urgent !!!!
m-am uitat la judecatorie si am vazut asta:
Informaţii detaliate despre dosar:
Număr unic dosar: ....../...../2009
Înregistrat în data de: 17.02.2009
Obiect dosar: furtul calificat (art. 209 C.p.)
Materia juridică: Penal
Stadiu procesual: Fond

Părţi:
ªTEFAN,,,,,,,,,,,,,, (adica eu) : Inculpat
CÃTÃLIN (celalat baiat cu care am facut fapta): Inculpat
SC,,,,,,,,,,,,,,,,-PRIN ADMINISTRATOR ,,,,,,,,,,,,,,,, : Parte civilă
SC,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,L-PRIN ADMINISTRATOR ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, : Parte civilă

Va rog urgent ce inseamna art acela si cat este de grav.
MEntionez ca nu mai detin nici un dosar penal si nu am mai facut nici o fapta penala inainte
Răspuns la discuția Chemare in instanta
Inca o intrebare: Daca noi am luat mai multe swhic-uri se pune mai multe furturim adica in loc de un furt apar 15 in instanta, fapta a fost facuta in 2 seri in care ne aflam sub influenta alcoolului, cum am scris si in declarati.
Propietarul bunurilor detine o firma de televiziune, iar la reconstituire ne-a filmat.
In timpul anchetei de la politie am fost batuti rau, caz in care am scos un certificat medico-legal si pentru care am fost la alt procuror separat de cel cu furtul.
Buna ziua
Am priimt o citatie acasa pentru o chemare in instanta ca inculpat intr-un furt calificat care sa petrcut in urma cu 1 an,
Am fost chemat la procuror la audierim iar acum mi-a veint citatia pentru judecatorie.
Nu am mai avut niciodata nici o fapta penala, nici de cand am facut furtul (nishte swhich-uri din scari de bloc) nu am mai luat nici o amenda nimic.
Citatia este la judecatoria din Rosiori de Vede Teleorman. Momentan lucrez la o firma in bucuresti.
Cum se judeca cazul daca nu ma prezint in instanta?
Fapta am mai facuto cu inca un baiat, cum se judeca daca eu ma prezint si el nu sau invers.
Multumesc

Răspuns la discuția Firma recuperari
MI-au trimis o notificare dar dupa 3-4 anim de ce in tot acest timp nu ma mai contactat nimeni .,
Răspuns la discuția Firma recuperari
In 2008 mi-au triims o notificare de plata de 730 si ceva de ron si una anul acesta de 870 ron , dar nu inteleg ceva, in notificarile alea scrie ca eu am 120 ron restanta la banca, iar restul e dobanda de la firma de recuperari,
De ce firma Connex nu m-a contactat deloc nici pana in ziua de astazim iar Firma de recuperari abia dupa 3-4 ani.
Ce se poate intampla daca ma cheama in instanta?. Eu nu vreau sa platesc niste dobanzi puse de o alta firma cu care eu nu am semnat nici un act.