avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 997 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Urgent !!!!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Urgent !!!!

m-am uitat la judecatorie si am vazut asta:
Informaţii detaliate despre dosar:
Număr unic dosar: ....../...../2009
Înregistrat în data de: 17.02.2009
Obiect dosar: furtul calificat (art. 209 C.p.)
Materia juridică: Penal
Stadiu procesual: Fond

Părţi:
ªTEFAN,,,,,,,,,,,,,, (adica eu) : Inculpat
CÃTÃLIN (celalat baiat cu care am facut fapta): Inculpat
SC,,,,,,,,,,,,,,,,-PRIN ADMINISTRATOR ,,,,,,,,,,,,,,,, : Parte civilă
SC,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,L-PRIN ADMINISTRATOR ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, : Parte civilă

Va rog urgent ce inseamna art acela si cat este de grav.
MEntionez ca nu mai detin nici un dosar penal si nu am mai facut nici o fapta penala inainte
Cel mai recent răspuns: Gabriela Mihai , Avocat 20:07, 5 Martie 2009
acel articol inseamna ca sunteti cercetat pentru furt calificat (adica furt cu anumite circumstante agravante, cum ar fi de ex: pe timp de noapte, dintr-un spatiu public, fiind inarmat sau detinand o sublstanta narcotica, etc), iar pedeapsa pentru aceasta fapta este de la 3 ani la 15 ani de inchisoare.
si mai inseamna ca trebuie sa va angajati un aparator, daca nu va multumiti cu avocatul din oficiu.

Av. Julia Watkins
:offtopic: Ati deschis 3 discutii pe aceeasi tema: furtul calificat pe care l-ati comis. Limitati-va numai la una si daca mai deschideti inca una o sterg. Este impotriva regulamentului.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comunicare Irina029 Irina029 Revin cu rezolvarea cazului prietenei mele.A primit o comunicare in care este specificat ca prin ordonanta de mai sus din data de 14. 10.2010, prin care in ... (vezi toată discuția)
Ce inseamna judecata civila? Costin199 Costin199 Buna ziua! Am fost implicat intr-o fapta penala \\"furtul calificat (art. 209 C.p.)\\", am fost trimis in judecata dar nu am primit nici o citatie ... (vezi toată discuția)
Talharie daniel p daniel p daca fapta nu intruneste elementele talhariei,in cazul furtului e posibila impacarea partilor prin retragerea plangerii de la organul d politie?el e cel care a ... (vezi toată discuția)