Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Urgent !!!!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Urgent !!!!

m-am uitat la judecatorie si am vazut asta:
Informaţii detaliate despre dosar:
Număr unic dosar: ....../...../2009
Înregistrat în data de: 17.02.2009
Obiect dosar: furtul calificat (art. 209 C.p.)
Materia juridică: Penal
Stadiu procesual: Fond

Părţi:
ªTEFAN,,,,,,,,,,,,,, (adica eu) : Inculpat
CÃTÃLIN (celalat baiat cu care am facut fapta): Inculpat
SC,,,,,,,,,,,,,,,,-PRIN ADMINISTRATOR ,,,,,,,,,,,,,,,, : Parte civilă
SC,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,L-PRIN ADMINISTRATOR ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, : Parte civilă

Va rog urgent ce inseamna art acela si cat este de grav.
MEntionez ca nu mai detin nici un dosar penal si nu am mai facut nici o fapta penala inainte
acel articol inseamna ca sunteti cercetat pentru furt calificat (adica furt cu anumite circumstante agravante, cum ar fi de ex: pe timp de noapte, dintr-un spatiu public, fiind inarmat sau detinand o sublstanta narcotica, etc), iar pedeapsa pentru aceasta fapta este de la 3 ani la 15 ani de inchisoare.
si mai inseamna ca trebuie sa va angajati un aparator, daca nu va multumiti cu avocatul din oficiu.

Av. Julia Watkins
:offtopic: Ati deschis 3 discutii pe aceeasi tema: furtul calificat pe care l-ati comis. Limitati-va numai la una si daca mai deschideti inca una o sterg. Este impotriva regulamentului.