avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1933 soluții astăzi
Forum Activitate botos ilona

Activitate botos ilona

buna seara,am fost pe ingrijire copil 3 ani,dupa maternitate,iar la sfirsitul lunii ar trebui sa ma intorc la firma care sunt angajata..dar nu doresc acest lucru,deoarece ,mi-am gasit un loc de munca mai bine platita.Intrebarea mea ar fii, ce trebuie sa fac,si cu cit timp inainte sa inaintez preaviz de 15 zile sau sa demisionez?puteti sa -mi raspundeti?va multumesc.
cum se poate ca patronii sa faca ce vor in tara ?nu plateste salarii de luni de zile ,a fost reclamat la itm ,la basescu si nimeni nu face nimic eu nu inteleg .,de ce nu e tras la raspundere ,sa fie obligat sa plateasca restantele ????????????????????firma este de paza MUSHIN SECURYTI TIMISOARA .
Buna,ginerele meu nu a primit salariul de pe luna iulie si nici nu cred ca v-a primi-o,nici in luna sept. este agent de paza la firma MUSHIN SECURITY,DIN BAIA MARE ,sediul central din timisoara,nu a livrat sau nu stim din ce cauza nu mai da salariile la angajatii de paza,de la Metro si Real.Ce optiuni avem? sa lucreze fara bani sau greva, reclamatii?unde ne sfatuiti sa apelam?sunt mai multi muncitori [vreo 40,sau mai multi]care nu au cu ce platii facturi.multumesc.
Discuție reclamatie
Buna!Vreau sa depun o reclamatie la posta ,deoarece nici un fel de mandat,scrisoare,alocatii nu ne aduc postasii .alti din bloc, locatarii o primesc dar noi nu.asa e din anul trecut dar am crezut ca e o greseala si o voi primi pana la urma ,dar nu am primit-o.Din aceasta cauza vreau sa depun reclamatie la posta din cartier sau centrala?