avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 520 soluții astăzi
Forum Activitate adhyguru

Activitate adhyguru

am primit o citatie ieri sa ma prezint la IJPF (politia de frontiera) pentru audiere. am fost in aceasta dimineata si sa vezi belea........... acum vreo doua luni ma opreste pol de front si imi cere documentele mele si ale masinii. le dau, noteaza unu niste date si m-i le inapoiaza. ce aflu de dimineata????? ca a facut el niste investigatii in legatura cu masina mea, si ca nr de inmatriculare nu exista si nu au existat vreodata in baza de date din germania sau a altei tari. deci nr nu exista, nici masina in sine. nici seriile masinii nu au existat vreodata. eu intre timp, am pus nr rosii la masina si am vandut-o. pe langa dosarul facut la bucuresti care e in cercetare, mai imi face asta de la frontiera alt dosar? pana acum speram sa imi iau permisul, acum sper doar sa nu mananc mielul la jilava............ multumesc ptr raspunsuriule de mai sus. sunt ADY, baiatul cu nr de germania "expirate" (inexistente, mai nou")
am primit o citatie ieri sa ma prezint la IJPF (politia de frontiera) pentru audiere. am fost in aceasta dimineata si sa vezi belea........... acum vreo doua luni ma opreste pol de front si imi cere documentele mele si ale masinii. le dau, noteaza unu niste date si m-i le inapoiaza. ce aflu de dimineata????? ca a facut el niste investigatii in legatura cu masina mea, si ca nr de inmatriculare nu exista si nu au existat vreodata in baza de date din germania sau a altei tari. deci nr nu exista, nici masina in sine. nici seriile masinii nu au existat vreodata. eu intre timp, am pus nr rosii la masina si am vandut-o. pe langa dosarul facut la bucuresti care e in cercetare, mai imi face asta de la frontiera alt dosar? pana acum speram sa imi iau permisul, acum sper doar sa nu mananc mielul la jilava............ multumesc ptr raspunsuriule de mai sus. sunt ADY, baiatul cu nr de germania "expirate" (inexistente, mai nou"
MA NUMESC ADY, am avut un opel cu nr de germania(nu provizorii), sunt din provincie si am ajuns in data de 17 febr 2009 in bucuresti cu ceva probleme personale. din nefericire ptr mine, am ajuns in zona sect 1 unde agentii din militie sunt cei mai vigilenti din lume, astfel ca la un control de rutina au crezut ei de cuviinta ca masina mea ar putea fi radiata in germania iar numerele expirate. ca urmare a faptului ca nu am putut ¨cotiza¨ cu suma de 100 euro, mi-au retinut brieful mic, placutele de inmatriculare si permisul de conducere, pentru fiecare in parte m-i s-a eliberat dovada. si m-i s-a intocmit desigur si dosar penal. dupa 15 zile a expirat dovada ptr permis si am ajuns la bucuresti sa o prelungesc, in schimb am fost sfatuit de cineva(militean) la udriste sa depun o cerere catre procuror sa dispuna prelungirea dovezii de circulatie, urmand sa revin cu un telefon peste 14 zile sa vad daca procurorul a aprobat prelungirea dovezii. credeti ca am procedat bine? care e cea mai rea varianta care ar putea sa mi se intample? dar varianta cea mai buna? ce se va intampla cu permisul meu de conducere? cam cat timp dureaza solutionarea dosarului? mentionez ca am cazierul alb. Multumesc anticipat.