avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 999 soluții astăzi
Forum Activitate clau_27

Activitate clau_27

Răspuns la discuția ajutor,am sa fac puscarie
sa im-i spuna si mie cineva ce inseamna art.71 alin.1si 2 cp,interzice inculpatului drepturile prevazute in art.64 alin.1 lit.a teza a doua,si lit.b cp,ca pedeapsa acesorie.
ce inseamna toate astea,mai am ceva sanse sa scap
va multumesc mult:((:((
Răspuns la discuția ajutor,am sa fac puscarie
nu am inteles,se poate sa imi fi dat cu suspendare,ca pana acum nu am avut probleme cu politia,lsunt la prima abatere,nu stiu ce sa fac sunt disperat,plus de asta eu sunt in spania,sa judecat n lipsa mea.
se poate sam-i dea puscarie direct?
buna ziua,am fost judecat intr-un dosar penal,iar aceasta imi este decizia data de judecator:

in baza art.87 alin.1din O.U.G nr 195/2002 privind circulatia pe drumurile publice,republicata cu modificarile si completarile ulterioare,condamna pe inculpatul popescu claudiu,la pedeapsa de:-2 anii inchisoare,pentru savarsirea infractiunii de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul avand o imbibatie de peste 0,80 g/l alcool pur in sange.
in baza art.71 alin.1 si 2 cp.,interzice inculpatului drepturile prevazute in art.64 alin.1 lit.a teza a doua,si lit.b c.p,ca pedeapsa acesorie.
in baza art.191 alin.1c.p.obliga inculpatu la plata cheltuielilor judiciare catre stat in suma de 500 lei,din care suma de 200 lei reprezinta onorariu pentru asistenta judiciara din oficiu si va fi avansata din fondurile MINISTERULUI JUSTITIEI si libertatilor cetatenilor in favoarea BAROULUI SIBIU.
vreau sa stiu ,am sa fac puscarie,sau mi-a dat cu suspendare,va rog sa ma ajutati cu un raspuns va multumesc mult:((
buna ziua,care este,indemnizatia lunare,pe care o poate primi,o tanara mamica, pentru cresterea nou nascutulu,ea nu a lucrat niciodata.:">:">



va multumesc:):)
ok,fara floricele:) cum poate sora mea sa optina semnatura,de la tatal fetitei,sa poata pleca in romania,in vacanta,tatal fetitei este aici in spania,dar cam de 2 ani nu il mai intereseaza de fetita:((



va multumesc anticipat:sorry:
cred ca am fost inteles gresit,fetita sta cu mama ei iar tatal fetitei nu a mai vizitato de 2 ani,a spus ca pe el nu-l intereseaza de ea,iar sora mea vrea sa plece in romania la vara si el nu vrea sa-i acorde semnatura sa treaca granita cu fetita.
TATAL FETITEI ESTE AICI IN SPANIA,NU IN ROMANIA!!!!!


VA MULTUMESC!!
daca va rog puteti fi mai explicit,sper ca nu cer prea mult


va multumesc anticipat:sorry::sorry:
SORA MEA ESTE IN SPANIA IMPREUNA CU FETITA EI DE 5 ANI,TATAL FETITEI ESTE SI EL IN SPANIA DAR SAU DESPARTIT ,IAR ACUM SORA MEA VREA SA PLECE IN TARA,IN VACANTA,SI AR VREA SA O IA SI PE AIA MICA CU EA DAR NU POATE PENTRU CA TREBUIE SEMNATURA LUI SI EL NU ESTE DEACORD SA-I DEA SEMNATURA ,VA ROG SA-MI SPUNETI CE PATE SA FACA SA-I OPTINA SEMNATURA??

CAM INCURCATA PROBLEMA:">:(

PS: NU AU FOST CASATORITI LEGAL:sorry:

VA MULTUMESC!!
Răspuns la discuția ALCOOLEMIE IN SANGE DE 0,84
daca mi -se va da amenda penala,IMI MAI ANULEAZA PERMISU???????


VA MULTUMESC MULT PT AJUTOR:sorry::sorry:
Răspuns la discuția ALCOOLEMIE IN SANGE DE 0,84
da,mi-au luat 2 probe de sange si a iesit cum am spus mai sus 0,84.
Iar la proces nu pot sa ma prezint pentru ca sunt in spania,oricum ma astept la ce e mai rau.
va rog imi puteti spune cam care ar fi pedeapsa?:((:sorry: