avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Activitate milady

Activitate milady

Buna seara,
UN cetatean roman care este proprietarul unui autovehicul inscris in Italia poate inchiria un loc de parcare in unde are domiciliul??? Va intreb pt. ca am sunat la Primarie si mi s-a spus ca nu este posibil asa ceva... Va rog sa ma ajutati... Multumesc
=D>Multumesc domnilor avocati... Bine ca mai sant persoane ca dvs. asa de interesati a-i ajuta pe cei care au nevoie. Toate cele bune!!!!
Răspuns la discuția loc parcare .. ajutor!!!
Multumesc pentru raspuns... Dar care ar fi actele necesare pt .obtinerea unui loc de parcare?
:)
Buna ziua,
Un cetatean roman care foloseste un autovehicul inregistrat in Italia poate si are dreptul de a cumpara un loc de parcare de la Primarie? Da ca da care ar fi procedura si actele necesare? Multumesc anticipat...
Buna ziua,
Multumesc mult pt. raspuns .. :)
Va multumesc ... dar stiam ca acest contract se incheie si pe timp indeterminat , dar intrebarea era daca fratele meu putea conduce aceasta masina in Romania pe timp indeterminat...
Va rog sa imi raspundeti la urmatoarea intrebare ,
Sant propietarra unui autovehicul inregistrat in Italia sant cetatean roman dar am resedinta si in italia... as vrea sa aduc masina in Romania chiar daca este inregistrata in Italia cu numere si asigurare Italiana... Vreau sa-i fac un contract de comodat auto fratelui meu care are resedinta in Romania.... Poate folosi autovehiculul pe timp ilimitat in Romania? Sau numai pentru 90 de zile asa cum am citit in legea 195/2002 art.82 punctul 4 .. Va multumesc!!!