avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 923 soluții astăzi
Forum Activitate RUSOIU ILEANA

Activitate RUSOIU ILEANA

care este salariul ptr consilier debutant studii superioare, ?se dau sporuri si ptr master, cursuri calificare operator calculator, sau vexchime in campul muncii peste 16 ani?
buna ziua,sotul meu a luat o amenda pe Slovenia,la regimul circulatiei, foarte mare.3760 euro pe care nu am putut=o platii,Doresc sa stiu daca se transfera dupa un an in tara, si daca avem posibilitatea platirii, atunci ,la adm financiara, prin poprirea pe salarul lui,esalona,sau ce se poate intampla.Multumesc
Răspuns la discuția Salariul minim brut
Inseamna ca somajul minim ar fii 450 ron+procentul care se aplica.O alta problema, daca pe perioada somajului raman insarcinata, si ma angajej intre timp, beneficiez de acordarea indemnizatiei pentru cresterea copilului?pe perioada somajului se plateste CAS?
va rog sa imi spuneti care este val.exacta a salariului minim brut la care se adauga 75%+procent din peroada de cotizare pentru stabilirea somajului.Multumesc
Multumesc pentru lamuriri.
Buna, urmez sa fiu concediata de catre firma unde lucrez , datorita desfiintarii postului ., si mi se va acorda somaj.Doresc sa stiu, daca firma respectiva, -e vb de o firma 500-1000 angajati, ce activeaza in domeniu comert, a semnat Contactul colectiv de munca, sau e obligata sa il respecte in ceea ce priveste art 78 alin 1:,,vor acorda o compensatie de cel putin un salariu lunar, in afara drepturilor cuvenite la zi".IVa multumesc.