avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Activitate fln_neagu

Activitate fln_neagu

buna ziua,am deja o firma organizatoare de jocuri de noroc.am luat licentele la ultima comisie din 18.06.09.la acea data se aplica vechea lege,adica un nr minim de 5 aparate.licentele sunt valabile pana pe data de 18.06.10.as vrea sa stiu,pt ca nu imi este foarte clar daca mai pot continua?taxele am inteles k se apilca si pt noi,dar as vrea sa stiu daca ma mai pot extinde si daca mai pot lua licente pt inca 6 aparate pe care am apucat sa le cumpar deja.si cand trebuie sa am acel numar de minim 50 de aparate,in momentul in care depun actele pt alte licente sau pana cand imi expira vechile licente?multumesc anticipat...
Am consultat un avocat in ceea ce priveste impartirea bunurilor si mi s-a spus ca in situatia in care de comun acord am convenit sa impartim bunurile fara inceperea unui partaj va trebui sa platesc niste taxe.As vrea sa stiu in ce consta acestea.Am inteles ca dupa ultima reglementere a legii va trebui sa platesc 3% din valoarea bunurilor impartite.Este adevarat?Cine stabileste aceasta valoare?
Discuție master drept
din cate am auzit eu ,se pare ca nu mai este suficient sa faci doar fac de drept si sa poti profesa...cica este imp sa faci si master..dar eu daca am terminat ase,specializarea mfc,ma inscriu la un master si as face in paralel si dreptul,oare este acelai lucru?au aceiasi valoare diplomele obtinute?multumesc...