avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 824 soluții astăzi
Forum Activitate CHIRICA PARASCHIVA

Activitate CHIRICA PARASCHIVA

dupa terminarea CM se pot lua in continuare libere?
georgy84 a scris:

nu este vechimea totala, am mai fost angajata la o firma pe perioada iulie 2004-ianuarie 2006. mentionez ca la toate cele 3 locuri de munca am fost inregistrata cu carte de munca

Lucrez ca administrator de patrimoniu la o gradinita cu 200 copii prezenti zilnic ce servesc masa iar in fisa postului am ca sarcina de serviciu si functia de casier-magaziner. In plus mi se cer situatii financiare de care directorul centrului bugetar, ce necesita ore suplimentare peste program neplatite.La un control financiar s-a dat ca sarcina de serviciu conducerii sa fiu degrevata de functia de casier ca fiind incompatibila cu functiile ce le detin, lucru nerezolvat.Am ocupat aceasta functie prin concurs la 1.01.2008 dar nu am am fost omul dorit si astfel intampin greutati. Sunt stresata , calomniata, izolata se fac presiuni supra mea avand controale finanaciare si de audit f.des,inventare dar fara rezultate negative pt.mine, lucru ce-i deranjeaza pe unii colegi, chiar si pe directorul general, acesta actionand cu agresivitate asupra mea si cu vorbe grele am fost data afara.Sunt in CM- urgegenta si nu stiu cum sa procedez, ptr.ca nu mai am puterea sa ma intorc la servicu. Ar merita dati in judecata.Dati-mi un sfat cum sa procedez. Multumesc !