avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1085 soluții astăzi
Forum Activitate par_tit

Activitate par_tit

Am 53 de ani si sunt pensionat pe caz de boala avand gradul invliditate 3 lucru confirmat si de catre cabinetul de expertiza medicala si recuperare a capacitatii de munca Pucioasa prin decizia nr 399 din 07.02.2011in baza actelor din dosarul medical(a examenelor medicale efectuate).In data de 20.05.2011 prin decizia 351 o alta comisie de expertiza medicala din Targoviste in baza actelor din dosarul medical(a examenelor medicale efectuate) constata ca nu ma mai incadrez la gradul de ivaliditate 3 si imi anuleaza pensia.
Doresc sa contest aceasta decizie dar nu stiu cum sa o formulez.
Cu stima,
Am cumparat 4 buc (cabina de paza) cu o valoare de 1750 ron/buc. Vreau sa stiu daca pot sa le inregistrez in contabilitate ca mijloce fixe de natura obiectelor de inventar conf. legi 15/1994 republicata.
Am un hectar de padure proprietate privata si doresc sa stiu daca trebuie sa mai platesc taxa pentru paza padurii la ocolul silvic de unde apartin si legea care reglementeaza aceasta.
Va multumesc.
Subiect: AJUTOR PENTRU DECES

Bunica mea a murit pe data de 28 martie 2009 , ea nu era asigurata dar primea ajutor social de la primarie.Cheltuielile de inmormantare au fost suportate integral de mine. Doresc sa stiu daca beneficiez de ajutorul de deces si care este procedura ?
Cu stima,
Titel.