avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 895 soluții astăzi
Forum Activitate lilisor83

Activitate lilisor83

Discuție SGV- munca
Buna seara ! Am o intrebare ! Poate un militar angajat pe baza de contract sa mai desfasoare si o alta activitate in timpul liber ? Fara contract ci doar o colaborare cu o agentie ce se ocupa cu reclame ...
S-a rezolvat tot , multumesc frumos ! Ideea e ca nu am dat-o ca eram in neregula ci doar pt faptul ca am dat un concurs pentru un post ca SGV (SOLDAT GRADAT VOLUNTAR ) si trebuia in cel mai scurt timp sa renunt la aceasta calitate de administrator si unic asociat !!! va multumec inca o data! Acum insa am o alta problema ! tre sa depun aceasta declaratie de venit insa nu imi apar decat 3 luni la firma pe care am avut-o , insa eu de la 01 octombrie am avut un loc de munca cu sediul in bucuresti dar nu imi apare pe fisa fiscala pe care am primit-o ! trebuia sa primesc o alta fisa din bucuresti ?sau ce se intampla ?
eu de la inceput nu i-am dat decat facturile pe care le-am emis si cele ce mi-au fost emise !! atat .
Răspuns la discuția punctul de lucru
asta inainte de a face acea cesionare la notariat sau dupa ?cred ca dupa , nu ? iar apoi prezentam actele la registrul comertului ?

Multumesc frumos! si in cazul asta presupun ca viitorul asociat va prelua toate datoriile pe care le are firma !?
Am aceasta firma pe care o voi vinde ! persoana care o va cumpara va avea de intampinat o problema : doamna cu care aveam contract de inchiriere a spatiului pentru stabilirea punctului de lucru nu mai vrea sa faca alt contract , ci sa stam la negru! astfel , el o sa poate plati totusi avizul pt programul de functionare si taxa de liniste ?
Buna ziua ! am dat concurs pentru ocuparea unui loc de munca in cadrul armatei si am reusit! dar am o firma pe care am gasit s-o vand ! nu mai vreau sa figurez deloc pe actele firmei ce trebuie sa fac ? rog raspuns urgent !!! va multumesc
Buna ziua ! Am si eu o intrebare :Am o firma de tamplarie pvc ! Dar nu am tinut niciodata contabilitate primara ! Am numai expertul contabil care se ocupa de op-uri , bilantul balanta etc.....Mi-a zis contabila ca nu e nevoie sa tincontabilitate primara ! e corect ? iar daca vreau sa o vand contractul pe care il am cu contabila se incheie si poate face un alt contract cu cel ce preia firma ?