Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale punctul de lucru
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

punctul de lucru

Am aceasta firma pe care o voi vinde ! persoana care o va cumpara va avea de intampinat o problema : doamna cu care aveam contract de inchiriere a spatiului pentru stabilirea punctului de lucru nu mai vrea sa faca alt contract , ci sa stam la negru! astfel , el o sa poate plati totusi avizul pt programul de functionare si taxa de liniste ?
Cel care cumpara firma dvs. ar trebui sa-si mute punctul de lucru intr-un spatiu cu contract de inchiriere sau de comodat pentru ca daca contractul pe care il aveti dvs. expira nu are cu ce sa prelungeasca la Registrul Comertului.

Av. Ana Florea
asta inainte de a face acea cesionare la notariat sau dupa ?cred ca dupa , nu ? iar apoi prezentam actele la registrul comertului ?