avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 963 soluții astăzi
Forum Activitate ioanrosca

Activitate ioanrosca

Sa inteleg ca nu am fost suficient de explicita.
Sunt din 27 mai 2007 in concediu de crestere copil si primesc si indemnizatia de crestere copil in urma unui contract in invatamant pe perioada determinata.
Pe 27 noembrie 2008 am nascut cel de al doilea copil si vreau sa-mi iau concediu si indemnizatie si pentru acesta.
Termin concediu pe 27 mai 2009. cum trebuie sa procedez.
Am fost sa ma interesez la institutia competenta si mi-au cerut o adeverinta de la ultimul loc de munca. Ultimul angajator nu-mi elibereaza aceasta hartie deoarece contractul a fost pe perioada determinata si a expirat iar ei mi-au incetat activitatea.
Sper ca acum m-ati inteles.
Multumesc!
DORESC SA STIU CUM PROCEDEZ PENTRU A INTRA DINTR-UN CONCEDIU IN ALTUL SI IN ACELASI TIMP SA BENEFICIEZ DE INDEMNIZATIA DE CRESTERE COPIL
AM INTRAT IN CONCEDIU DE CRESTERE COPIL IN MAI 2007, DUPA CE AM LUCRAT IN INVATAMANT CU CONTRACT PE PERIOADA DETERMINATA. MI-AU FACUT SUSPENDAREA CONTRACTULUI DE MUNCA LA DATA DE 8.07.07INSA ULTERIOR S-A OPERAT SI INCETAREA ACTIVITATII CU DATA DE 31.08.07. ESTE CORECT INTRUCAT ERAM IN CONCEDIU?
ACUM AM CEL DE-AL 2LEA COPIL SI NU STIU CUM POT INTRA DINTR-UN CONCEDIU IN ALTUL?