Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONCEDIU DE CRESTERE COPIL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONCEDIU DE CRESTERE COPIL

AM INTRAT IN CONCEDIU DE CRESTERE COPIL IN MAI 2007, DUPA CE AM LUCRAT IN INVATAMANT CU CONTRACT PE PERIOADA DETERMINATA. MI-AU FACUT SUSPENDAREA CONTRACTULUI DE MUNCA LA DATA DE 8.07.07INSA ULTERIOR S-A OPERAT SI INCETAREA ACTIVITATII CU DATA DE 31.08.07. ESTE CORECT INTRUCAT ERAM IN CONCEDIU?
ACUM AM CEL DE-AL 2LEA COPIL SI NU STIU CUM POT INTRA DINTR-UN CONCEDIU IN ALTUL?
Pe dumneavoastra va intereseaza concediul pentru cresterea copiluluyi sau sa beneficiati de indemnizatie pentru cresterea copilului?
De indemnizatie veti beneficia, de concediu nu.