avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1000 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CONCEDIU DE CRESTERE COPIL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CONCEDIU DE CRESTERE COPIL

AM INTRAT IN CONCEDIU DE CRESTERE COPIL IN MAI 2007, DUPA CE AM LUCRAT IN INVATAMANT CU CONTRACT PE PERIOADA DETERMINATA. MI-AU FACUT SUSPENDAREA CONTRACTULUI DE MUNCA LA DATA DE 8.07.07INSA ULTERIOR S-A OPERAT SI INCETAREA ACTIVITATII CU DATA DE 31.08.07. ESTE CORECT INTRUCAT ERAM IN CONCEDIU?
ACUM AM CEL DE-AL 2LEA COPIL SI NU STIU CUM POT INTRA DINTR-UN CONCEDIU IN ALTUL?
Cel mai recent răspuns: Rodica Ciobanu , Avocat 22:17, 14 Mai 2009
Pe dumneavoastra va intereseaza concediul pentru cresterea copiluluyi sau sa beneficiati de indemnizatie pentru cresterea copilului?
De indemnizatie veti beneficia, de concediu nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu medical dupa ccc tyna1985 tyna1985 am lucrat ca si suplinitor calificat in invatamant din septembrie 2007 pana in noiembrie 2010, fara intreruperi in cartea de munca. in decembrie 2010 am nascut ... (vezi toată discuția)
Concediul crestere copil ContSters363911 ContSters363911 Buna ziua!Va deranjez si eu cu o problema… in anul scolar 2014-2015 am fost angajata la scoala pe perioada determinata( 31 aug 2015).In contractul de munca ... (vezi toată discuția)
Concediu maternitate si ccc pt salariata pe perioada determinata carmen1986 carmen1986 Buna ziua! In cazul in care la data de 31 mai 2011 mi se incheie CIM - perioada determinata, si am intrat in concediu de maternitate incepand cu data de 02 ... (vezi toată discuția)