avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2012 soluții astăzi
Forum Activitate IULIA RAC

Activitate IULIA RAC

Buna ziua,

As dori sa stiu care este procedura cea mai simpla de completare a studiilor, invatamant de zi, titlu - subinginer. Consider ca nu este corect sa fie discriminata aceasta forma de invatamant, fiind una nou infiintata, cu examen de admitere in 1991. Va multumesc,
Sa inteleg ca impozitul la stat se plateste de intrarile /iesirile din registrul de intrari iesiri. Nu se tine o alta contabilitate, in afara de acest registru?:(
Va multumesc!:">
Cu alte cuvinte daca AM SEDIUL PFA IN ALT ORAS DECIT CEL DE DOMICILIU(cu declaratie legalizata la notar, a persoanei respective ca este deacord) iar activitatea urmeaza sa se desfasoare in BAZARUL din localitatea de resedinta, mai e necerar sa ma prezint la Primaria de domiciliu.????:(
Va multumesc!
O zi buna!
Daca imi puteti spune si in ce mormative sau legi gasesc aceste prevederi...
Cu recunostinta...
Mai am o intrebare. Daca domiciliul meu este in alt oras al judetului, iar eu locuiesc in resedinta de jud. (nu poti avea 2 domicilii in acelasi timp) si doresc sa deschid PFA, dar activitatea acestuia urmeaza sa fie in resedinta de jud. (unde locuiesc acum) am nevoie de o declaratie legalizata a unei persoane care este deacord cu primirea in spatiu a sediului firmei mele?...
In acest caz ma pot prezenta la Primaria la care este arondata persoana respectiva?
Oste obligatoriu sa ma trezint la Primaria la care am domiciliul?
Petru primii pasi trebuie sa merg la Camera Comertului din resedinta de judet.:(:(
Va multumesc pentru sfaturi.:">
Mentionez, doresc un mag. de haine, stand,...:(
Buna,
ATI SPUS DE ALTE CODURI SI ALT PROFIL, POT PRIMI UN EX.?
Cred ca in ziua de azi cel mai corect e sa cumperi cu banii jos. Altfel platesti cit nu face (dobinzi, etc). Daca ai bani cumperi, daca nu...astepti.:">:">:">:">:">
Eu as vrea sa cumpar un apartament.
E bine sa las pina in primavara lui 2010?
Credeti ca vor mai scadea din aprilie?:(