avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1023 soluții astăzi
Forum Activitate scumpa

Activitate scumpa

Răspuns la discuția Intrebare PFA
''Nu crede tot ce auzi si tot ce spui.'':stunned::hm:


daca tu nu crezi cum sa te creada alti.....:D

oricum stiti cum se zice ''cine se baga in hora joaca''...alina de ce nu platesti u pe cineva iti face actele toate stie ce trebuie ,unde trebuie si crede-ma ca diferenta mare dintre a umbla u pe la usile lor si a umbla ei pe la aceeleasi usi este mare iar pretul cam cu 10% mai scump decat ar costa sa umbli tu.
vorbesc in cunostinta de cauza ,am fost la registrul comertului mam asezat pe scaun frumos,am prezentat problema mea ,mi sau spus costurile toate cu factura am platit comisionul pt ei ,iar dupa o saptamana toate actele imi erau prezentate frumos in dosar ,explicate ,consiliata cu ce am de facut mai departe (in cazul meu srl care este mult mai complicat decat un pfa)...
am ramas prietena cu tipa care cu timpul a promovat iar cand aveam vreo neantelegere numai untel dadeam si imi explica...(trebuie si stimulate din cand in cand dar merita,crede-ma)
acesta este sfatul meu
Răspuns la discuția Intrebare PFA
pai intre pers fizica si pfa ca sa bagi chiria la cheltuieli astfel nu poti si vezi ca daca nu le faci toate de la inceput toate actele cum trebuie o sa iti ia timp si bani sa le schimbi......la acea locatie pana si curentul ,gazul si ce mai ai acolo trebuie sa fie pe pfa.....daca te prind astia ca ai firma acolo si platesti pt pers fizica si nu pt pers juridice sa vezi u apoi......si ,si tarifele sunt altele pt pers juritica asa ca ai grija ei au tot interesul din lume sa fie atenti:D
Răspuns la discuția angajatori,angajati si somaj
va multumesc tare mult de informatii....
deci cand i se termina maternitatea si nu mai am nevoie de ea o dau pe somaj imediat iar asta nu ma afecteaza in nici un fel si ii fac si un bine la fata ca nu il desfac de comun acord si sa nu poata beneficia de somaj....


,dar ce inseamna'' art65'' ce prevede:-/
Răspuns la discuția Schimbare punct de lucru
pai da la registrul comertului ,primarie sa modifice adresa in acte ......si pt casa de marcat trebuie sa schimbi...e o nebunie totala biocratie asta si bineantales sa ai si bani ca nimic nu e de gratis#-o#-o#-o
am o firma srl,ce se intampla daca vreau sa dau o persoana pe somaj,ce se intampla cu firma ma afecteaza in vreun fel aceasta decizie ,cine plateste somajul eu sau statul,cum trebuie sa procedez ca sa o dau pe somaj...