avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters95267

Activitate ContSters95267

Răspuns la discuția FOTBALUL--efect halucinogen!
din pacate traim intr-o societate unde nu mai exista cale de mijloc,acum unii au prea mult ,iar altii deloc..............eu sincera sa fiu cred ca ,criza economica mondiala severa se adreseaza in mare parte la oamenii de rand..............pt ca din cate vedem la tv celebritatile traiesc in puf............cred ca generatia de aur a fotbalului romanesc au uitat deja....iar acum vreo 20-30 de ani se juca fotbal cu placere si pasiune nu pentru bani............parerea mea;)
Răspuns la discuția inselaciune internet?!
daca va consoleaza cu ceva nu sunteti nici primul nici ultimul ..............se stie ca de cele mai multe ori risti sa fi pacalit daca esti prea naiv............oricim suma este prea mica pentru ca cineva sa arate un interes major si riscati ca pe langa cei 500 de euro sa pierdeti alti 500.sincer...........incercati sa nu mai da-ti crezare a tot ce se intampla intr-o lume virtuala cum ar fi chat-ul..........in chat eu as putea sa fiu Pamela Andersson,dar nu sunt.......asa ca.....mai bine iesiti la o prajitura cu prieteni decat sa stati in chat cu o persoana care la urma urmei.............nu se stie niciodata....:sorry::sorry:
Răspuns la discuția Mai citeste cineva carti?
Sarcastic?!nu ..............fiecare dintre noi are dreptul la propria opinie,traim intr-o tara libera..............totusi eu nu ma refeream la timp precum cantitate cu toti stim ca o zi are 24 de ore........ma refeream in general la .....sa zicem o persoana care lucreaza 12 ore pe zi,ajunge acasa are de ingrijit 5 copii...........24 de ore nu-i ajung intr-o zi daca vrea sa mai si citeasca...............dar asta este un alt subiect.................revenind la subiectul principal.............si acela...mai citeste cineva carti?eu zic ca da........cine are pasiunea cititului.
sper sa sa nu ajung precum italianul emigrant in Elvetia.......nu-mi place blondul#-o.......................si totusi imi amintesc de o romanie in care nu se arunca gunoiul pe strada,o romanie unde copii se jucau in fata blocului............in urma cu 10-12 ani in interior nu ne confruntam cu toate astea..............ma intreb unde au disparut educatia si morala sau poate inainte lumea avea frica(daca putem sa-i zicem asa),respect............cine stie!?
si ca sa revin la subiect.........50 de ani sunt totusi cam multi.....daca am fi uniti toti in accelasi gand si acela de a oferi o lume mai buna copiilor nostri poate ca ar dura mai putin..
locuiesc intr-un oras desul de mare in italia,am un serviciu stabil si incerc sa-mi intemeiez o familie,dar ma lovesc tot timpul de un zid si acela de a fi romanca,avand in vedere ca in ultimul timp majoritatea romanilor ce pleaca din romania nu au ganuri cat de cat serioase,lumea ne judeca pe toti la fel................credeti ca vom ajunge vreodata sa fim judecati dupa propriile fapte sau vom fi mereu judecati dupa faptele altora...............totusi eu sunt convinsa ca romania are mult de oferit si in accelasi timp si poporul roman
Răspuns la discuția Mai citeste cineva carti?
in prezent citesc QUO VADIS? autor Henryk Sienkiewicz

si ca sa revin la subiect,parerea mea este ca in romania motivul pentru care oameni nu mai citesc o carte este sa zicem impartit.....sunt persoane care poate ar dori sa mai poata citi din cand in cand,dar nu au timp si bani......si mai sunt persoane care au bani ,au timp,dar considera ca cititul nu mai este la moda (acum avem internet,tv,jocuri pc).....deci........eu personal marturisesc...cand traiam in romania lucram 14 ore pe zi si de multe ori banii nu-mi ajungeau pana la sfarsitul lunii pentru mancare si intretinere.....adevarul este ca parintii mei au o mica biblioteca in casa si am citit o carte chiar si de cinci ori............cine are pasiunea cititului.
Răspuns la discuția legile in italia????
in romania sigur ca da poate face scoala din nou si ii da un alt permis,in italia are nevoie de rezidenta pentru a face scoala si bineanteles 700 euro
divortul a fost pronuntat in buftea,sectorul agricol ilfov,oras in care ne-am casatorit si divortat.va multumesc
nu pronuntarea nu a fost atacata avand in vedere ca este si un copil minor la mijloc,a fost incredintat mie fara drept de vizita pana la 18 ani,iar fostul sot si tata al copilului plateste 12ron pentru intretinerea copilului,deci oricum ar fi trebuie sa merg la judecatorie.....va multumesc pentru disponibilitatea cu care mi-ati raspuns.o zi buna
si totusi am un dubiu,daca hotararea pe care am primit-o prin posta de la tribunalul unde am divortat,nu este definitiva si irevocabila la cine pot apela sau mai bine spus unde trebuie sa merg.va multumesc