avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 919 soluții astăzi
Forum Activitate danielatul

Activitate danielatul

adriantot, de acord cu tine, dar st obligata sa platesc vreo 6 mil sa pun inst noua cand eu abia mi-am platit restanta ?:((
oricum va multumesc pt rasp;)
si totusi, e legal ce au facut? mie una m-i se pare corect ca atunci cand m-am achitat sa am si apa, nu sa dau alti 5-6 mil rol, sa ii fac pe ei cu bani, ca de fapt asta a fost si scopul
nu mai deschid un alt topic, va rog sa ma ajutati daca se poate , am o nelamurire
am fost restantiera la intrtinere, vreo 3 fam pe scara, din 8 ap, ne-a oprit apa potabila si asfel 3 familii s-au racordat la retea facand o alta instalatie. la cca 2 sapt am achitat in totalitate restanta si eu si ceilalti restantieri, in timp ce ceilalti vecini si-au facut instalatie separata cealalta conducta de apa principala au taiat.o complet la toti , lea-m zis ca acum daca ne-am achitat sa ne dea drumu la apa, raspunzandu,ne ca acum trebuie sa ne facem instalatie noua de apa, care ne costa alti 5-6 milioane. este corecta aceasta decizie a lor? nu este normal ca in momentul in care am platit sa avem si apa? va multumesc
eu am solicitat incetarea contractului, oricum, m-ati la murit si va multumesc!!!!:bow:
va rog sa-mi rasundeti si mie la urmatoarea intrebare.....:), preavizul este de 15 zile lucratoare, acestea fiind de 8 ore sau 4, am auzit ca in preaviz se lucreaza doar 4 ore, este adevarat? va multumesc
va multumesc, va voi tine la curent cu situatia data, nr de locatari este de 8 inclusiv eu, este un bloc cu 2 nivele
sa inteleg ca toti locatarii vor primi o suma de bani la care ne vom intelege si acestia vor trebui cu totii sa vina la notar sa dea semnatura. in concluzie unde trebuie sa ma adresez in primul rand
buna ziua, va rog mult sa-mi spuneti si mie daca am dreptul de a cumpara o anexa care se afla sub sufrageria garsonierei mele, mentionez faptul ca locuiesc la etajul 1, iar anexa de cca 6/3 se afla sub camera mea, in momentul actual fiind inchisa ca si debara de unul dintre vecini, suntem 8 apartamente pe scara, vecinul care a inchis anexa a facut-o provizoriu cu acordul locatarilor, intelegandu-ma bine cu vecinii pe cara sant sigura ca vor fi de acord cu mine. eu v-as ruga sa-mi spuneti in cazul in care vecinii sant de acord unde trebuie sa ma adresez si ce mai este necesar pentru asta. multumesc!!!
inca o intrebare va rog, exista un termen limita de a depune acea tagada de paternitate??? adica pana la o varsta anume a copilului? va multumesc!!!:hm:
dar daca gheorghe ar spune ca are un copil cu nevasta lu vasile si vasile sau nevasta lui nu misca un deget, iar gheorghe nu vrea sa ramana nepasator situatiei, atunci de ce nu poate chema in instanta sa ceara dreptul de parinte demonstrand cu testul de paternitate acesta fiind clar in favoarea lui???!!! in concluzie ajungem tot la legi.......sa speram insa ca intr-un final toata lumea va fi multumita..., (va multumim ca nu ati ramas nepasatori acestui topic)