avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Activitate YUKI

Activitate YUKI

Răspuns la discuția Straina tara-esti!
=D>=D>=D>=D>=D>=D> @pneagu asta inseamna a lua atitudine:yes:
Răspuns la discuția Straina tara-esti!
@alexandra............din cate am inteles ati demisionat din functia de cetatean.......(eu nu stiam ca e o slujba) sa inteleg ca pe actul de identitate ati scris altceva,ati cerut azil politic intr-o alta tara?#-o
Sa inteleg ca acei tineri pe care i-ati amintit au murit degeaba din momentul in care ati ales sa demisionati si nu sa luptati in continuare.?Luand istoria tuturor popoarelor nu am citit si invatat nicaieri ca un popor,dupa un razboi,revolutie sau rascoala au ajuns unde sunt acum in cinci ani............intradevar 20 ani sunt multi,dar noi cetateni ai acestei tari speram ca prin faptele noastre sa oferim un viitor mai bun copiilor nostri.Tineri de care vorbeati s-au sacrificat pentru copii nostri.
Am sa va pun o mica intrebare: daca un nuc are nevoie de 15 ani de viata pentru a fi considerat un bun lemn pentru mobila................o tara de cat timp credeti ca are nevoie pentru a deveni puternica,bogata si frumoasa?
Am 29 de ani si merg la vot de cand am implinit 18 ani,dar nu merg sa votez pentru ca sunt platita merg pentru ca respect memoria celor care au murit pentru ca eu sa am acest drept.,merg pentru ca am speranta unui viitor mai bun................daca am demisiona cu totii ca dumneavoastra........nu ar mai ramane nimic,nu s-ar schimba nimic.................noi ceilalti cetateni care am ramas inca mai speram.
Aveti dreptate sa fi-ti suparata,cu toti stim si vedem ceea ce se intampla in jurul nostru,dar fugind nu inseamna ca ati facut un pas inainte,parerea mea este ca "demisionand" cum spuneti dumneavoastra ati facut doi pasi inapoi,ati depus armele si ati declarat retragerea.Pacat!!!!!!!!!
Buna ziua aveti dreptate in ceea ce priveste televiziunea,se pare ca traim intr-o lume plina de nenorociri ,nu mai exista stire pozitiva,eu locuiesc de trei ani in Italia si pot spune ca in septembrie cand am fost acasa am ramas socata de ceea ce am vazut la televizor,era o transmisiune (nici nu-mi amintesc cum se numea) o specie de talk show romanesc unde toti se injurau pe limba lor........am stat doua saptamani fara sa ma uit la televizor#-o .este incredibil si asta pentru ca fiecare intelege democratia cum ii taie capul,iar de educatie si civilizatie nu mai vorbim........Cat despre ceea ce a spus d-na georgianflorina............Romania este o tara cu un peisaj minunat doar ca nu stim sa-i dam valoare si este pacat. Am avut ocazia sa calatoresc foarte mult si cu parere de rau am vazut ca noi poporul roman am uitat cine suntem,am uitat istoria tari noastre.In Romania am observat ca se practica foarte mult copierea ideeilor a altor tari,nu exista originalitate si asta pentru ca se pleaca de la ideea ca cei al vecinului e mai bun decat al nostru si la fel se intampla si in televiziune,s-au copiat toate jocurile tv de la" vrei sa fi milionar pana la ciao darwin".,dar nu au stiut sa copieze programele educative.In Romania doar banul are valoare,ce conteaza ca nu sti sa citesti si sa scri ai un cont in banca si e de ajuns,de aceea nu conteaza ce vezi la televizor important e sa faci audienta si sunt multe de spus cu privire la acest subiect,dar pana nu ne schimbam mentalitatea nu se v-a schimba nimic.


P.S-Eu ma mandresc ca sunt romanca,ma mandresc cu tara mea si asta pentru ca stiu cu certitudine ca Romania nu inseamna manele,comunism si alte alea.
Răspuns la discuția Horoscop
si eu,si eu................18 noiembrie.......=D>=D>=D>
Răspuns la discuția Acum imi place acest cantec:
@Gabriela Pintea minunata alegere=D> =D> =D> =D>
[ link extern ]
[ link extern ]
Răspuns la discuția Acum imi place acest cantec:
Buna dimineata tuturor,
[ link extern ]
[ link extern ]
[ link extern ]
[ link extern ]

asta ca sa ne aducem aminte, noi generatia '80:yeah: :dance3: :dance4:
Răspuns la discuția alocatia pentru copii
Buna ziua,daca aveti cont deschis la aceea banca si nu sunteti multumita de serviciile pe care le ofera va puteti lua banii linistita si inchideti contul......mai simplu de atat ..........e normal ca banca sa va spuna ca nu ii puteti lua pentru a nu pierde un client,dar avand in vedere ca banii sunt ai dumneavoastra sunteti libera de a decide ce vreti sa faceti cu ei...........iar comisionul....nu stiu cum functioneaza in Romania,dar in strainatate se plateste un comision pe luna pentru contul si serviciile oferite de banca.
Răspuns la discuția Acum imi place acest cantec:
[ link extern ]

pentru toti cei care se simt singuri:((
Răspuns la discuția H1N1
Ehe........dar nu stiti ultima,am auzit la televizor,am citit in ziare ca virusul asta face prapad in lume...........atunci daca e asa de ce la persoanele care au trecut de varsta de 65 ani nu este necesara vaccinarea?ori nu este atat de grav precum se spune ori cei trecuti de 65 ani pot muri linistiti......din doua una.
Răspuns la discuția John Grisham
Ecranizari sunt,eu de exemplu am gasit un serial facut in Italia se numeste Cime tempestose.De John Grisham am citit Recurs, Omul care aduce ploaia si mi-a placut foarte mult,Inocentul ,Testamentul,iar acum fiindca eram in criza nu stiam ce sa mai citesc caut Asociatul,imi place sa citesc si citesc cam orice........acum un pic mai greu pentru ca nu mai stau in Romania de 3ani si deci .......citesc in italiana,cam greu,dar face bine.........