avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 441 soluții astăzi
Forum Activitate eugen05

Activitate eugen05

Răspuns la discuția reclamatie politie
Răspuns la discuția cand se poate inscrie litigiu
banuiesc ca nu oricine poate obtine un certificat de grefa. cel ce solicita anularea certif. de most. , nu trebuie sa-si dovedeasca intai, in instanta calitatea de mostenitor ?
Răspuns la discuția cand se poate inscrie litigiu
si poate obtine acest certificat de grefa inainte de a anula certificatul de mostenitor?
X(un mostenitor omis de la succesiune) cere intr-un proces anularea unui un certificat de mostenitor + 2 contracte de vanzare cumparare (toate au ca obiect un imobil). Poate obtine si inscrierea litigiului in cartea funciara inca de la inceputul procesului ? Mai precis , poate solicita anularea CM+CV1+CV2+inscrierelitigiu in cartea funciara?

Răspuns la discuția anulare acte autentice
un mostenitor a fost omis la obtinerea certific. de mostenit. ulterior cela care a obtinut cert. de most. a vandut pe un pret f. mic lui x care a vandut apoi lui y. mostenitorul omis vrea sa anuleze toate actele. pe mine ma intereseaa cat l-ar costa in prima faza acest proces.
Răspuns la discuția anulare acte autentice
si care ar fi costurile initiale ale unui astfel de proces, daca valoarea imobilului e 60000 lei?
se pot anula in acelasi proces un certificat de mostenitor + 2 contracte de vanzare cumparare (toate au ca obiect un imobil) ?
Răspuns la discuția reclamatie politie
plotia=politia

Răspuns la discuția reclamatie politie
notarul a refuzat sa imi dea informatii pe motiv ca sunt confidentiale. eu vreau sa stiu daca pot afla de la plotie daca mai sunt si alti posibili mostenitori. ma gandesc ca plotia are acces la informatii de stare civila legate de mostenitori.
Răspuns la discuția reclamatie politie
mai multi vecini mi-au dat aceleasi informatii. informatiile au fost prea exacte.