avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 901 soluții astăzi
Forum Activitate nikoad

Activitate nikoad

Răspuns la discuția viza control financiar preventiv
In fisa postului nu am aceasta precizare,intocmes documente din mai 2009 si pana azi si nu au nici viza cfp si nici ordonatorul de credite nu a semnat
sunt contabil la un centru financiar bugetar in invatamaint si intocmesc documente financiar contabile care necesita viza cfp.Fiind un singurur contabil
cine are drep de viza cfp pe aceste documente.De la inspectorat mi sa spus ca in invatamant este o derogare de la ministerul finantelor in care contabili din invatamat au dreptul sa si intocmeasca si sa puna si viza.Eu nu gaseasc acest document scris din care sa reiasa acesta declaratie.Am rugamintea daca stie cineva sa ma ajute si pe mine ,eu pana nu vad scris nu accept sa pun viza cfp pe documente
sunt incepator in contabilitate si nu am gasit pe nimeni care sa-mi spuna concret ce declaratii sa depun pentru salarii profesori bacalaureat 2009 ,daca la administratia financiara depun declar. 100 si 102, ma prezint cu ele in doua exemplare,plata sa facut pe 26 august, pana pe 25 sept termen de depunere ,la sanatate ce depun ? totusi daca ma pate ajuta cineva sa-mi spuna concret ce si cum .
va multumesc mult!
multumesc pentru ajutor,fiind icepator nustiu daca aici tebuie sa raspund celui care ma ajutat
inregistrare in contabilitate a valori reziduale unui echipament informatic achizitionat in lesing financiar se face prin nota contabila 276-214.Nu sunt sigur ca este corect ,de putin timp sunt contabil la un liceu ,am mai lucrat contabilitate dar la o societate comerciala unde efectuam doar o parte de contabilitate,aici la bugetari am foarte multe lipsuri recunosc .
#-o Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat,de unde pot lua mai multe lamuriri despre contabilitatea bugetara