avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 951 soluții astăzi
Forum Activitate ginutzajoco

Activitate ginutzajoco

cred ca ar trebui sa existe o diferenta , ca acum toti asistentii medicali cu studii postliceale sunt obligati sa faca faculytatea, cel putin asa am vazut la mine in spital, eu fiind (medic rezident),eu am inteles la ce te-ai referit tu, este f bine ca faci facultatea de asistenti medicali nu? asa am inteles , si cred ca vei vavea alt statut totusi, insa sa iti explic nu ma pricep, poate tot cei de la munca iti pot oferi raspunsul, oricum este foarte bine ca o sa ai alta diploma mai bine vazuta zic eu , mult succes
Răspuns la discuția problema!!
nu am nici o datorie, nimic , doar ca persoana x este razbunatoare pe nimicuri, ma obliga sa ma casatoresc cu cineva anume cu care eu nu vreau:D, si pt ca refuz ordinul:D, primesc amenintarile:D, oricum nu imi mai bat capul, nu are nici o chitanta sa arate ca mi-a dat banii
Răspuns la discuția problema!!
ca ma tot ameninta ca ma da in judecata si ma da afara, desi stiam ca nu are drept....am vrut sa ma conving totusi:">
Răspuns la discuția problema!!
banii pt apartament mi i-a dat in mana direct , fara chitante , fara nimic,
Răspuns la discuția problema!!
dar apartamentul daca este pus pe numele meu , fara nici o clauza , are vreun drept sa ma dea in judecata pt el? avand in vedere ca persoana x mi-a dat banii pt apartament insa nu e trecuta in contract , nicaieri, ?
Răspuns la discuția problema!!
da , multumesc , cred ca i-a scos deja , ca nu mai am nimic ....:(
Discuție problema!!
buna ziua , am si eu o intrebare , am niste bani intr-un cont , la o banca, eu sunt trecuta ca titular , iar o alta persoana x trecuta ca imputernicit a 2, intrebarea mea este daca aceasta persoana poate sa scoata bani din cont fara acordul meu?
Răspuns la discuția dovedirea paternitatii
daca pierde , adica daca dovedesc ca e tatal nu? dar daca el se impotriveste sa faca acest test? nu e oare timp pierdut aiurea prin tribunal?
buna seara , am si eu o intrebare, daca tatal nu vrea sa recunoasca copilul, eu pot sa il dau in judecata pt stabilirea paternitatii, insa cheltuielile le voi suporta procesului si cele pt test de paternitate le suport eu? eu platesc testul ?
buna seara, as dori sa stiu si eu daca concediul de laurie este obligatoriu? adica sunt obligata sa intru in el chiar daca eu vreau sa merg la munca? eu nu as vrea concediu de lauzie ci sa merg la munca, este posibil asa? multumesc