avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 970 soluții astăzi
Forum Activitate primar27

Activitate primar27

poate o alta societatea ( fata de asociati, subcontactanti)sa faca virament pentru garantia de participare la licitatie
urgent, multumesc
In cadrul unei lucrari de constructii autoritate acontractanta nu doreste prelungirea termenului de realizare care era initian in contrat.
am nevoie de un act normativ prin care eu ca executant am posibilitatea de prelungire a duratei de executie
Răspuns la discuția criterii de calificare
multumesc pentru "luminare"=D>
se poate face doar un contract de sustinere, fara ca societatea sa indeplineasca toate conditiiile de eligibilitate?
o alta societate poate constitui garantia de participare la o licitatie pentru ofertant , dar fara nici un angajament (acord de asociere, sau subcontractare)?
inteleg ca daca este specificat in fisa de date , dar au voie conform legilor sa ceara acest atestat?
In fisa de date la "Capacitatea tehnică şi/sau profesională" imi cere ca utilajele (excavator, buldozer, etc) sa fie atestate ICECON sau echivalent, autoritate acontractanta este indreptatita sa ceara aceasta atestare?
Va multumesc
nu este o plingere impotriva deciziei CNSC si o contestatie pe care ei trebuie sa o solutioneze, ma intereseaza timpul in care ei trebuie sa transmita un raspuns
deci pentru evaluarea ofertelor trebuie aplicata HG 834
care este termenul de solutionare a contestatiilor de catre CNSC
multumesc