Forum Discuţii juridice Achiziţii publice garantie de participare la licitatie
Discuție deschisă în Achiziţii publice

garantie de participare la licitatie

o alta societate poate constitui garantia de participare la o licitatie pentru ofertant , dar fara nici un angajament (acord de asociere, sau subcontractare)?
Normal , fara contract intre cele 2 parti , nu este admisa garantia de participare .
In aceste conditii nu.
Dar se pot face artificii juridice si financiare, perfect legale.
se poate face doar un contract de sustinere, fara ca societatea sa indeplineasca toate conditiiile de eligibilitate?