avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice garantie de participare la licitatie
Discuție deschisă în Achiziţii publice

garantie de participare la licitatie

o alta societate poate constitui garantia de participare la o licitatie pentru ofertant , dar fara nici un angajament (acord de asociere, sau subcontractare)?
Cel mai recent răspuns: primar27 , utilizator 15:16, 12 Noiembrie 2009
Normal , fara contract intre cele 2 parti , nu este admisa garantia de participare .
In aceste conditii nu.
Dar se pot face artificii juridice si financiare, perfect legale.
se poate face doar un contract de sustinere, fara ca societatea sa indeplineasca toate conditiiile de eligibilitate?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Constituirea garantiilor a 2 firme ce se asociaza in vederea participarii la licitatie publica felixd felixd Cum se face constituirea garantiilor in cazul a 2 firme ce se asociaza in vederea participarii la licitatie publica? Rog persoanele avizate sa ma ajute in ... (vezi toată discuția)
Subcontractant sau sustinator - conditii eligibilitate razvan911 razvan911 La o licitatie am posibilitatea de a participa insa sociatatea mea nu are o anumite acreditare ISCIR. In documentatie este precizat ca daca nu am acel ... (vezi toată discuția)
Asociere operatori economici cf oug 34/2006 crysenc21 crysenc21 Buna ziua, Ma intereseaza si pe mine aspectul mai multor operatori economici care se pot asocia pentru a-si depune cadidatura sau oferta comuna pentru ... (vezi toată discuția)