Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... taxa timbru contestatie inscriere la masa credala
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

taxa timbru contestatie inscriere la masa credala

Buna ziua,

Imi poate raspunde cineva care este cuantumul taxei de timbru pe care trebuie sa o platesc pentru a trimite o contestatie pentru ca am fost exclus de la masa credala ca fost salariat al unei companii aflate in procedura de insolventa. Specific faptul ca la inscrierea creantei la masa credala am timbrat doar cu timbre judiciare de 0,3 lei. Fiind persoana fizica, fost salariat trebuie sa platesc taxa de timbru si la inscrierea la masa credala si la contestatie? Care este cuantumul acestor taxe pentru a nu risca respingerea creantei?
120 lei