Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pot sa cer instantei incredintarea provizorie a ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pot sa cer instantei incredintarea provizorie a apartamentului ?

Sunt in proces de divort cu sotul meu. Nu am introdus partajul, insa pot completa cererea de divort cu aceasta solicitare, de incredintare provizorie a apartamentului ? Cum pot solicita instantei ca sotul sa paraseasca locuinta ?
pt ce motive?nu puteti ,si ar fi bine ca la partaj sa cadeti de acord si sa faceti o tranzactie,va sfatuiesc sa luati legatura cu un avocat
Numai prin procesul de partaj instanta poate dispune cu privire la atribuirea locuintei.
Puteti solicita cel mult evacuarea sotului turbulent din domiciliul comun pe cale de ordonanta persedentiala.in rest ce doriti dvs. e inadmisibil.