Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale aberaþie - PUTEM RÃMÂNE FÃRÃ BRICHETE !!!!!
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

aberaþie - PUTEM RÃMÂNE FÃRÃ BRICHETE !!!!!

În perioada 11 martie - 11 mai 2007 va fi în vigoare Ordinul nr. 6.277 din 12 ianuarie 2007
privind asigurarea punerii pe piata numai a brichetelor care sa nu permita actionarea de catre copii, precum si interzicerea punerii pe piata a brichetelor fantezie
Aşa că...e posibil să nu se mai încumete nimeni să le mai vândă...:))
bravos!!!! =D>
pai ideea nu este ca s-au interzis cele vechi ci daca avem furnizori de acel tip care se cere........ nu credeti? in mulate domenii ne cam depaseste armonizarea UE.
e o prevedere normala.
1. nu o pot folosi copii sub 6 ani, PSI
2. cum nu se vand reviste cu fantezii?????????? fara a fi ambalat, la fel sunt interzise si brichetele, care probabil se pot comercializa in altfel de magazine:D