avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 990 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... accident auto cu vatamare corporala
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

accident auto cu vatamare corporala

Buna ziua , am avut si eu un accident auto care sa lasat cu vatamarea corporala a celuilalt sofer si asi vrea sa stiu daca starea mea de recidivist pentru o fapta care am comiso in 1999 si pentru care nu miam depus acte pt. reabilitare judecatoreasca va influenta decizia procurorului care se ocupa de caz va multumesc
Cel mai recent răspuns: Gabriela Mihai , Avocat 15:08, 7 Aprilie 2010
Cum s-a spus mai sus, recidiva nu este pentru ca a doua este infractiune din culpa.
Pe de alta parte, puteti sa faceti demersurile de reabilitare daca indepliniti conditiile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reabilitare, cazier judiciar popikku popikku In 1999 am fost condamnat la 6 luni cu suspendare cu termen de incercare 2 ani si 6 luni,dupa care in 2002 am fost condamnat din nou la 3 milioane amenda ... (vezi toată discuția)
accident vatamare corporala grava din culpa kent28 kent28 Va rog sa ma ajutati intr o problema pe care o am. Anul trecut am produs un accident rutier, am adormit si am intrat pe contrasens acrosand un alt autoturism. ... (vezi toată discuția)
Buna ziua fiul meu a fost condamnat la recidiva fara sa fie recidivist ... katyte009 katyte009 Buna ziua Fiul meu a fost condamnat la recidiva fara sa fie recidivist Ce pot face Multumesc (vezi toată discuția)