Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... accident auto cu vatamare corporala
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

accident auto cu vatamare corporala

Buna ziua , am avut si eu un accident auto care sa lasat cu vatamarea corporala a celuilalt sofer si asi vrea sa stiu daca starea mea de recidivist pentru o fapta care am comiso in 1999 si pentru care nu miam depus acte pt. reabilitare judecatoreasca va influenta decizia procurorului care se ocupa de caz va multumesc
Cum s-a spus mai sus, recidiva nu este pentru ca a doua este infractiune din culpa.
Pe de alta parte, puteti sa faceti demersurile de reabilitare daca indepliniti conditiile.