Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... urgent!
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

urgent!

va rog frumos sa-mi ziceti unde se incadreaza fapta faptuitorului.
noi suntem o firma de proiectare, pe cale incidentala am observat ca cineva se foloseste de denumire firmei noastre si a obtinut o autorizatie de demolare, plansa respectiva nu a fost intocmita de firma noastra, dar apare pe ea denumirea firmei noastre, si numele proiectantului.
Infractiuni de fals si uz de fals( daca pe baza acestor documente a obtinut o autorizatie de demolare).Puteti face plangere penala daca aveti datele firmei respective, poate si documentele incriminate. Consultati un avocat.
Formulati plangere penala pentru fals,conf.art.289 c.pen si pentru uz de las ,prev.de art.291 c.pen,impotriva firmei respective la Parchetul sau la sectia de politie pe teritoriul careia au avut loc faptele.