Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... somaj tehnic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

somaj tehnic

Buna ziua, as avea o intrebare: pentru somajul tehnic din anul 2009 ce proceduri ,d.p.d.v. al salariatului, trebuiau urmate pentru a fi in legalitate?este suficienta o sedinta la nivel de unitate -in care se aduce la cunostinta intarea in somaj tehnic cu o data anume pe perioda de trei luni cf.O.U.G.+ deciziile de suspendare, nominale, conf.art.52 (1) d/53(1 )din Codul Muncii cu semnatura administratorului????
Multumiri anticipate.
urmariti topicul s-a discutat destul de mult despre asta si cu butonul cautare gasiti ce va intereseaza !
www.avocatnet.ro/content/for...
succes!