Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... somaj tehnic
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

somaj tehnic

Imi poate spune cineva daca se mai aplica somaj tehnic si ce pasi trebuie urmati?
Vedeti aici un topic similar: www.avocatnet.ro/content/for...
multumesc discutiile respective le stiam sunt din 2010 suntem in 2012 si alti colegi de ai mei au spus ca a picat legea cu somaj tehnic
Legile si OUG mentionate in materialul respectiv sunt inca in vigoare...
Dragos Stefan, Consultant resurse umane
Nu a picat nicio lege .. somajul tehnic este reglementat de art.52 si 53 din Codul Muncii ... ceea ce nu mai este in vigoare este actul normativ prin care se acorda angajatorilor anumite facilitati fiscale in cazul in care se trimetea angajatii in somaj tehnic...