avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN intreprindere individuala
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN intreprindere individuala

Buna ziua,

As dori sa infiintez o intreprindere individuala cu ajutorul careia sa intreprind urmatoarele activitati:
* Multiplicari (Xerox) alb-negru si color
* Listare/Imprimare alb-negru si color
* Legatorie cu arc metalic si arc plastic
* Plastifiere/Laminare A4 & A3
* Scanare
* Tehnoredactare
* Copiere CD/DVD
* Servicii fax
* Reîncarcare cartuse imprimante
* Realizare stampile, imprimari pe trocouri, cani, sepci etc
* Productie materiale publicitare:
- carti de vizita
- pliante, afise
- brosuri

Intrebarea mea este: Exista vre'un cod CAEN care sa-mi permita realizarea acestor servicii? Sau trebuie sa folosesc mai multe coduri CAEN - este posibil acest lucru?

Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Mihail Cazacioc , Consilier juridic 18:21, 7 Aprilie 2010
Cred ca ar trebui sa incepi cu 8219-Activitati de fotocopiere, de pregatire a documentelor si alte activitati specializate de secretariat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coduri caen? florin89 florin89 Buna ziua, Ce coduri caen trebuie autorizate pentru a putea desfasura urmatoarele activitati? * Multiplicari (Xerox) alb-negru si color * ... (vezi toată discuția)
Coduri caen alexandra_sovar alexandra_sovar Buna ziua, Ce coduri caen trebuie autorizate pentru a putea desfasura urmatoarele activitati? Multiplicari (Xerox) alb-negru si color * Listare/Imprimare ... (vezi toată discuția)
Diploma la intreprindere individuala. sub_bass2002 sub_bass2002 Buna. Vreau sa deschid o mica afacere: - papetarie - xerox - vanzari piese de calculatoare - intocmire fise de inmatriculari - contract de vanzare ... (vezi toată discuția)