avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 282 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Diploma la intreprindere individuala.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Diploma la intreprindere individuala.

Buna. Vreau sa deschid o mica afacere:
- papetarie
- xerox
- vanzari piese de calculatoare
- intocmire fise de inmatriculari
- contract de vanzare cumparare
-legatorie cu arc metalic si arc plastic
-Laminare A4
-Productie materiale publicitare:
- carti de vizita
- pliante, afise
- brosuri
Intrebarea mea este: ce fel de diploma imi trebe sau in ce domenii ca sa pot sa deschid magazinul. La ORC fara diploma nu pot sa deschid o intreprindere individuala.
Exista vre'un cod CAEN care sa-mi permita realizarea acestor servicii?

Multumesc


Va trebuie o diploma/atestat/certificat/adeverinta din care sa rezulte ca aveti studii. NU este necesara o anumita pregatire profesionala.
Puteti alege un cod Caen principal si maxim 8 coduri secundare, doar atat.
1814 Legatorie si servicii conexe
4651 Comert cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice si software-lui
7311 Activitati ale agentiilor de publicitate
4762 Comert cu amanuntul al ziarelor si articolelor de papetarie, in magazine specializate
8219 Activitati de fotocopiere, de pregatire a documentelor si alte activitati specializate de secretariat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod caen intreprindere individuala rusugaby rusugaby Buna ziua, As dori sa infiintez o intreprindere individuala cu ajutorul careia sa intreprind urmatoarele activitati: * Multiplicari (Xerox) alb-negru si ... (vezi toată discuția)
Coduri caen? florin89 florin89 Buna ziua, Ce coduri caen trebuie autorizate pentru a putea desfasura urmatoarele activitati? * Multiplicari (Xerox) alb-negru si color * ... (vezi toată discuția)
Taxa import accesorii gsm china george_passat george_passat Sunt administratorul unei societati de tip SRL cu activitati de fotocopiere si acte auto. In actul constitutiv este trecut tot Codul CAEN. Pe certificatul ... (vezi toată discuția)