Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensia de intretinere pentru fii majori
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensia de intretinere pentru fii majori

Tatal plateste pensia de intretinere fiicei sale majore, studenta, doar pentru lunile cand merge la cursuri. Asa prevede legea in Romania?
Nu este corect. Una este intreruperea studiilor (fapt care nu denota continuitate) si cu totul altceva este sa fiu in vacanta (o intermitenta normala, fireasca, care nu viciaza continuitatea).