Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... intarziere redactare decizie (litigiu de munca)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

intarziere redactare decizie (litigiu de munca)

Am un litigiu de munca. in 11 febr. 2010 s-a scris sentinta civila in condica.
In 04.martie.2010 am inregistrat la tribunal cerere sa mi se comunice hotararea judecatoreasca. (N-a fost redactata) Ce sa fac? Acum suntem in 11 aprilie 2010.

1) Sfat: Cam cat timp sa mai astept concret?
2) Sa scriu avocatului poporului ca nu mi-a trimis raspuns in 30 de zile, asa cum ar fi trebuit?
3) Sa inaintez proces la contencios administrativ si sa cer daune morale pt neredactarea si necomunicarea in 30 de zile a hotararii?
4) sa ma duc la registratura sa le iau putin la trrrei pe grefiere sa le spuna judecatoarei sa imi trimia in 2 zile hotararea!
5) sa astept ca fraierul oricat...
6) Sa fac reclamatie doar la tribunal (sefilor judecatoarei) ca nu mi s-a comunicat

Ce ma sfatuiti avand in vedere ca totusi pana acum judecatoarea mi-a dat castig de cauza...ca salariat, singurul concediat...din 35 de oameni care si-au dat demisia la initiativa angajatorului din 75.

Ce ar fi cel mai eficient. Multumesc
ContSters83715, utilizator
mai insistati si depuneti cereri.
deja am depus cererea initiala de comunicare acum 45 de zile la care nu mi s-a raspuns...primul pas: dupa ce le cert pe grefiere la care din autoritati sa ma adresez mai intai si intai in scris pt lipsa raspuns in 30 zile conform legii 544 :) ?
ContSters83715, utilizator
Intre timp puteti solicita o copie de pe minuta, se da pe loc, daca va ajuta cu ceva la servici.
am deja certificat de grefa scos, ce inseamna "copie dupa minuta"? sunt sinonime?
tocmai eu nu sunt "la serviciu" sunt in proces cu dansii...de munca
ContSters83715, utilizator
Este bun si certificatul de grefa privind soluţia pronuntata de catre instanta de judecata.