avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale contract de asociere in participatiune
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

contract de asociere in participatiune

un contract de asociere in participatiune se inregistreaza la fisc?xare sunt etapele pe care le parcurg dupa semnarea unui astfel de contract cui trebuie sa-l notific, daca trebuie si daca trebuie sa-l inregistrez undeva? La Registrul comertului?multumesc
Cel mai recent răspuns: Roxana alina Stancu , Avocat 13:17, 13 Aprilie 2010
contractul de asociere in participatiune nu se inregistreaza .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Asociere in participatiune intre consiliul local si o firma in vederea exploatarii unui bun public clarias clarias Bună ziua,am și eu o nelămurire,vă rog frumos.Primarul din comuna mea a inițiat o hotărîre de consiliu,aprobată de 2/3 din consilieri, în ... (vezi toată discuția)
Contract de prestari servicii intre doua persoane fizice autorizate sinziana2 sinziana2 Unde se inregistreaza un contract de prestari servicii intre doua persoane fizice autorizate? (vezi toată discuția)
Contract asociere in participatiune dulugaby30 dulugaby30 Buna ziua! Am incheiat ca si persoana juridica un contract de asociere in participatiune cu o alta firma care a adus in spatiul pe care il detin 3 ... (vezi toată discuția)