avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 906 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Recurs ?
Discuție deschisă în Executare silită

Recurs ?

Va rog sa ma ajutati cu aceasta problema.
Firma la care lucrez a fost actionata in judecata datorita faptului ca nu a platit o factura la timp de (catre Macromex). Din cate inteleg de la juristul de la Macromex suntem buni de plata (inclusiv cheltuieli de judecata).Pe site-ul tmb.ro am gasit sentinta dar nu-mi pot da seama clar daca instanta le-a dat dreptate sau nu.
Va rog mult sa ma ajutati. Cu deosebita stima.

Număr unic dosar (Număr anterior): 2494/300/2010
Înregistrat în data de: 4 Martie 2010
Obiectul cauzei: încuviinţare executare silită
Materia juridică: Civil
Stadiu procesual: Recurs

PÃRŢI:
[EDITAT]

TERMENE DE JUDECATÃ:
Nr. Data Soluţie Detalii
1. 18 Martie 2010 Soluţionare respinge recursul ca nefondat. irev.
Ultima modificare: Miercuri, 14 Aprilie 2010
ContSters20980, utilizator
Contactati serviciul arhiva al instantei care a pronuntat decizia in recurs si aflati daca a fost redactata sau nu hotararea.
Puteti, daca s-a redactat, intrebati daca au transmis dosarul instantei care a judecat fondul.
Dupa caz, mergeti la instanta de fond sau daca inca dosarul este la instanta de recurs, la instanta de recurs, si solicitati o copie de pe decizie.
Sau asteptati comunicarea.
Din cate observ, daca reprezentati [editat], ati pierdut.
Ultima modificare: Miercuri, 14 Aprilie 2010
ContSters20980, utilizator
1) Nu am inteles la care firma lucrati, parata sau reclamanta?
2) Unde s-a dezbatut fondul si ce solutie s-a dat?
3) Recurentul a pierdut recursul, deci se mentine hatararea de la fond, adica de la judecatoria de sector.
Ultima modificare: Miercuri, 14 Aprilie 2010
ContSters20980, utilizator
Daca ar fi cunoscut raspunsurile la intrebarile formulate de catre dvs. ar fi putut ajunge la o concluzie, favorabila sau nu, insusi autorul topicului.

Au mers pe somatie de plata banuiesc si dat fiind faptul ca exista si persoanele fizice, intimati parti de rand 1 (probabil s-a solicitat si ceva care presupunea judecata in fond), va mai urma un dosar pe dreptul comun.

Putem fabula, cred, pana revine cu clarificari sau solutia instantei autorul.
Ultima modificare: Marți, 13 Aprilie 2010
Cabinet de Avocat - Torok Andrei - Octavian, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am pierdut in recurs. ce pot sa mai fac? zamolxevaleriu zamolxevaleriu Informaţii detaliate despre dosar Număr unic dosar: 10889/280/2009 Înregistrat în data de: 11.05.2010 Obiect dosar: anulare proces verbal de ... (vezi toată discuția)
Cine a castigat acest proces? GabiM26 GabiM26 Cine a castigat acest proces: reclamantul sau recurentul? \\\\"Tip solutie: Recurs (alte soluţii) Solutia pe scurt: În rejudecare, după admiterea ... (vezi toată discuția)
Explicatii decizie curtea de apel marusca marusca La tribunal,ca instanta de fond, eu ca reclamant am cistigat. Casa de pensii a facut recurs care s-a judecat la curtea de apel. Pe portalul instantelor ... (vezi toată discuția)