Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Legea concurentei
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Legea concurentei

Va rog sa ma lamuriti cu o problema legata de legea concurentei.Vreau sa deschid un salon de tatuaje si pircing intr-un centru comercial in constanta. In incinta aceluiasi centru comercial se mai afla un salon cu acelasi profil. Proprietara celuilalt salon mi-a invocat legea concurentei, si mia spus ca nu am voie sa deschid in aceeasi cladire. Cum se aplica legea concurentei in acest caz? Va multumesc mult
Vrea sa te sperie, mizand pe faptul ca nu stii legea, in ideea de a te face sa pleci de acolo.
Daca te uiti, peste tot sunt magazine cu profil asemanator. Concurenta lor e chiar benefica intrucat poate duce la scaderea pretului. Nu-i asta economia de piata?.
Bafta!