Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract intre ii si srl
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract intre ii si srl

Buna ziua, va rog , daca se poate sa ma lamuriti in privinta unui contract comercial. Acest contract comercial este incheiat intre o intreprindere individuala pe numele lui X (un exemplu), in calitate de cumparator si un srl, unde persoana X este asociat unic si administrator, in calitate de vanzator.Va rog sa-mi spuneti este valabil acest contract dpdv juridic?este lovit de nulitate daca aceeasi persoana semneaza si la cumparator si la vanzator, din posturi diferite?Srl-ul vinde materia prima pe care o produce catre intreprinderea individuala, fiecare unitate avand activitati diferite.
Sper ca am fost cat mai explicita , nefiind familiarizata cu termenii juridici..
buna ziua. nu vor fi probleme, atat timp cat exista un contract intre cele doua entitati juridice distincte
Multumesc pentru raspuns, sper ca nu vor fi probleme, asa cum ati spus si dvs.