Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit impozit minim
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

impozit minim

acum la trimestru cand calculez impozitul minim, zic minim pt ca este pierdere, ma raportez la cifra de afaceri din 2009 si in functie de aceasta ma incadrez baremurile respective pt aplicarea impozitului sau merg cum m-am incadrat in 2009 conform cifrei de afaceri din 2008?
Se iau in considerarea veniturile totale inregistrate la 31.12.2009 - din care se scad cele exceptate.
multumesc, asa mi s-a parut si mie logic si reiese si din ordonanta dar am vrut sa ma asigur ca este bine