Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Impozite IMM
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Impozite IMM

Pana la urma ce impozit platim in 2010? 16% sau impozit minim sau forfetar sau cum i-o mai zice? Ca intelesesem ca nu vor mai plati impozit forfetar decat firmele cu anumite activitati si acum aflu ca nu e chiar asa, ca platesc toti. Asa e?
da ,,asa e..pentru trim I asa v-a ramine....forfetar in grila in care va incadrati dupa CA din 2009....sa speram ca totusi se vor mai gindi ai nostri guvernanti pin la urmatoatea transa..
succes..
toate srl platesc impozit minim(acel forfetar cum il numiti d-voastra),cu si fara activitate.asa este la noi.