avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1949 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Impozite IMM
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Impozite IMM

Pana la urma ce impozit platim in 2010? 16% sau impozit minim sau forfetar sau cum i-o mai zice? Ca intelesesem ca nu vor mai plati impozit forfetar decat firmele cu anumite activitati si acum aflu ca nu e chiar asa, ca platesc toti. Asa e?
Cel mai recent răspuns: vasi49 , utilizator 19:20, 19 Aprilie 2010
da ,,asa e..pentru trim I asa v-a ramine....forfetar in grila in care va incadrati dupa CA din 2009....sa speram ca totusi se vor mai gindi ai nostri guvernanti pin la urmatoatea transa..
succes..
toate srl platesc impozit minim(acel forfetar cum il numiti d-voastra),cu si fara activitate.asa este la noi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Forfetar ddena ddena societatea este in suspendare pe trei ani incepand cu data de 17.02.2010.Cat impozit forfetar trebuie sa platesc si pana la ce data limita. multumesc (vezi toată discuția)
Plata impozitului forfetar viogeo viogeo Pentru un SRL cu asociat unic pentru care s-a depus cererea de suspendare a activitatii la data de 05.05.2009 la ONRC, si s-a obtinut regim derogatoriu de la ... (vezi toată discuția)
Impozit minim sorinacheg sorinacheg Buna ziua. Am o mica societate comerciala (SRL) infiintata la 01.06.2009. La 31.12.2009 am avut incasari de 35.000 RON. As dori sa-mi spuneti care este ... (vezi toată discuția)