avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Exista vreo banca cu care pot lucra on line, pentru ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Exista vreo banca cu care pot lucra on line, pentru firme?

Salut!
Ma intereseaza sa stiu daca exista vreo banca cu care pot lucra de acasa on line. Vreau sa nu ma mai duc la banca pentru ordine de plata si nici sa nu mai sun ca sa stiu ce intrari mai am in cont. Astept raspuns!
Cel mai recent răspuns: loredanaradu , utilizator 23:09, 24 Februarie 2007
Da, exista serviciul Internet Banking. Este foarte comod, dand acces la operatiuni, sold, extras, dar comisioanele difera de la o banca la alta. Eu lucrez la Bancpost si avem o oferta f buna. Unde aveti sediul? Ce activitate desfasurati? Poate stabilim o intalnire sa ne cunoastem mai bine si sa va pot prezenta o introducere in serviciile bancare, sau, in functie de zona unde va aflati, va indrum spre o agentie care sa va fie aproape.
Firma este din Slobozia, jud. Ialomita. In prezent lucrez cu BRD dar sunt nemultumita deoarece nu pot face operatiunile decat la filiala din Slobozia unde a fost deschis si contul. Ce oferta imi puteti prezenta?



Da, exista serviciul Internet Banking. Este foarte comod, dand acces la operatiuni, sold, extras, dar comisioanele difera de la o banca la alta. Eu lucrez la Bancpost si avem o oferta f buna. Unde aveti sediul? Ce activitate desfasurati? Poate stabilim o intalnire sa ne cunoastem mai bine si sa va pot prezenta o introducere in serviciile bancare, sau, in functie de zona unde va aflati, va indrum spre o agentie care sa va fie aproape.


Cam suna un pic a reclama (nici macar mascata) ce spuneti dumneavoastra. Internet banking au aproape toate bancile (posibil chiar toate). Desi nu lucrez la BRD sau pentru BRD, pot sa va spun ca si BRD are internet banking.
Alex, pe mine ma intereseaza ca de acest serviciu sa poata beneficia si persoanele juridice. Eu m-am interesat la BRD si nu exista acest servciu pt firme (poate pt persoane fizice). De asemenea, la Raiffeisen acest serviu este oferit doar persoanelor fizice. Daca stii vreo banca cu asemenea facilitati te rog sa ma anunti si pe mine. Merci mult!
Eu folosesc (ca persoana juridica) serviciile BRD. Au 2 variante BRD-Net si MULTIX. Raiffeisen are MULTICACHE. Din cate stiu eu mai au internet banking BCR, Banca Transilvania, Volksbank, etc. Cred ca toate bancile au asa ceva pentru persoane juridice. Intra pe paginile de internet ale bancilor si cauta. Sau cauta pe Google Internet Banking sau Online banking. Nu vreau sa fac reclama, dar am impresia ca la BRD e chiar o promotie pe asa ceva (sau a fost). Multe banci au promotii pe asa ceva pentru ca asta le reduce mult cheltuielile.
Ultima modificare: Sâmbătă, 17 Februarie 2007
Alex28, utilizator

Alte discuții în legătură

Plata taxelor si impozitelor prin internet banking. dovada platii. ContSters77883 ContSters77883 Buna ziua, simati Colegi! Am un caz interesant: O cunostinta, PFA, platitoara de TVA a declarat si a platit TVA-ul. Plata a fost facuta prin sistemul de ... (vezi toată discuția)
Cont raiffeisen ne-inchis (copie cerere) KiralyOtto KiralyOtto Va salut, Am si eu o scurta nelamurire/intrebare, Acuma, aproximativ 6 luni am deschis un CONT la Raiffeisen pentru a ajuta un prieten sa isi plateasca ... (vezi toată discuția)
Cont bancar la asociatiile de proprietari si comisioane la incasare w_v_w_v w_v_w_v As dori sa stiu ce banci folositi pentru conturile asociatiilor dv. Daca pana acum ma laudam cu banca mea Raiff acum au introdus un nou comision la incasare ... (vezi toată discuția)