Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Exista vreo banca cu care pot lucra on line, pentru ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Exista vreo banca cu care pot lucra on line, pentru firme?

Salut!
Ma intereseaza sa stiu daca exista vreo banca cu care pot lucra de acasa on line. Vreau sa nu ma mai duc la banca pentru ordine de plata si nici sa nu mai sun ca sa stiu ce intrari mai am in cont. Astept raspuns!
Da, exista serviciul Internet Banking. Este foarte comod, dand acces la operatiuni, sold, extras, dar comisioanele difera de la o banca la alta. Eu lucrez la Bancpost si avem o oferta f buna. Unde aveti sediul? Ce activitate desfasurati? Poate stabilim o intalnire sa ne cunoastem mai bine si sa va pot prezenta o introducere in serviciile bancare, sau, in functie de zona unde va aflati, va indrum spre o agentie care sa va fie aproape.
Firma este din Slobozia, jud. Ialomita. In prezent lucrez cu BRD dar sunt nemultumita deoarece nu pot face operatiunile decat la filiala din Slobozia unde a fost deschis si contul. Ce oferta imi puteti prezenta?

Da, exista serviciul Internet Banking. Este foarte comod, dand acces la operatiuni, sold, extras, dar comisioanele difera de la o banca la alta. Eu lucrez la Bancpost si avem o oferta f buna. Unde aveti sediul? Ce activitate desfasurati? Poate stabilim o intalnire sa ne cunoastem mai bine si sa va pot prezenta o introducere in serviciile bancare, sau, in functie de zona unde va aflati, va indrum spre o agentie care sa va fie aproape.

Cam suna un pic a reclama (nici macar mascata) ce spuneti dumneavoastra. Internet banking au aproape toate bancile (posibil chiar toate). Desi nu lucrez la BRD sau pentru BRD, pot sa va spun ca si BRD are internet banking.
Alex, pe mine ma intereseaza ca de acest serviciu sa poata beneficia si persoanele juridice. Eu m-am interesat la BRD si nu exista acest servciu pt firme (poate pt persoane fizice). De asemenea, la Raiffeisen acest serviu este oferit doar persoanelor fizice. Daca stii vreo banca cu asemenea facilitati te rog sa ma anunti si pe mine. Merci mult!
Eu folosesc (ca persoana juridica) serviciile BRD. Au 2 variante BRD-Net si MULTIX. Raiffeisen are MULTICACHE. Din cate stiu eu mai au internet banking BCR, Banca Transilvania, Volksbank, etc. Cred ca toate bancile au asa ceva pentru persoane juridice. Intra pe paginile de internet ale bancilor si cauta. Sau cauta pe Google Internet Banking sau Online banking. Nu vreau sa fac reclama, dar am impresia ca la BRD e chiar o promotie pe asa ceva (sau a fost). Multe banci au promotii pe asa ceva pentru ca asta le reduce mult cheltuielile.
Alex28, utilizator