Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general cum pot inchide un sold la un client prin sponsorizare ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

cum pot inchide un sold la un client prin sponsorizare ?

Am facturat marfa unei persoane juridica din anul 2009, nu mi-a fost platita factura pana acum ( scuza este ca nu au bani). Dar patronul mi-a sugerat sa inchidem soldul prin sponsorizare intrucat ei sponsorizeaza o echipa sportiva. M-am tot gandit cum pot proceda dar nu vad decat o solutie si anume: ei sa imi dea banii pe factura iar eu banii respectivi sa-i dau ca sponsorizare echipei pe care o sponsorizeaza ei.
Va rog daca aveti alta ideie ajutati-ma,
Multumesc anticipat.
1. faci storno la factura de marfa (clientul ”iti returneaza marfa”

Mai bine B refactureaza lui A decat A sa storneze factura , pare mai logic