Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... salarii compensatorii sau somaj?
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

salarii compensatorii sau somaj?

va rog, in cazul falimentului,inchiderii societatii carefour expres dintr-o anumita localitate,angajatiilor le poate fi atribuite salarii compensatorii si somaj?conducerea unitatii afirma sa semnam pentru desfacerea contractului de munca cu acceptul ambelor parti si sa optam numai pentru salarii compensatorii.VA ROG sa mi spuneti care este contractul colectiv de munca la CAREFOUR EXPRES caci ne-a fost refuzata aceasta cerere.OARE vor sa ne PACALEASCA?,,,multumesc
wsx a scris:

va rog, in cazul falimentului,inchiderii societatii carefour expres dintr-o anumita localitate,angajatiilor le poate fi atribuite salarii compensatorii si somaj?conducerea unitatii afirma sa semnam pentru desfacerea contractului de munca cu acceptul ambelor parti si sa optam numai pentru salarii compensatorii.VA ROG sa mi spuneti care este contractul colectiv de munca la CAREFOUR EXPRES caci ne-a fost refuzata aceasta cerere.OARE vor sa ne PACALEASCA?,,,multumesc
trebuie sa va dea salarii compensatorii si sa inceteze contractele cu art. pentru somaj....probabil nu vor sa se mai complice cu AJOFM ,datorita birocratiei,de nu vor sa va dea in somaj, sau nu aveti contracte, sunteti la negru.
Luati legatura cu sindicatul de la Carrefour, va trimit linkul unde vedeti si adresa acestora
[ link extern ]