avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 638 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... salarii compensatorii sau somaj?
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

salarii compensatorii sau somaj?

va rog, in cazul falimentului,inchiderii societatii carefour expres dintr-o anumita localitate,angajatiilor le poate fi atribuite salarii compensatorii si somaj?conducerea unitatii afirma sa semnam pentru desfacerea contractului de munca cu acceptul ambelor parti si sa optam numai pentru salarii compensatorii.VA ROG sa mi spuneti care este contractul colectiv de munca la CAREFOUR EXPRES caci ne-a fost refuzata aceasta cerere.OARE vor sa ne PACALEASCA?,,,multumesc
Cel mai recent răspuns: lorelayold76 , utilizator 15:05, 14 Aprilie 2010
wsx a scris:

va rog, in cazul falimentului,inchiderii societatii carefour expres dintr-o anumita localitate,angajatiilor le poate fi atribuite salarii compensatorii si somaj?conducerea unitatii afirma sa semnam pentru desfacerea contractului de munca cu acceptul ambelor parti si sa optam numai pentru salarii compensatorii.VA ROG sa mi spuneti care este contractul colectiv de munca la CAREFOUR EXPRES caci ne-a fost refuzata aceasta cerere.OARE vor sa ne PACALEASCA?,,,multumesc
trebuie sa va dea salarii compensatorii si sa inceteze contractele cu art. pentru somaj....probabil nu vor sa se mai complice cu AJOFM ,datorita birocratiei,de nu vor sa va dea in somaj, sau nu aveti contracte, sunteti la negru.
Luati legatura cu sindicatul de la Carrefour, va trimit linkul unde vedeti si adresa acestora
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediere colectiva wsx wsx sa-mi spuneti va rog,in cazul inchiderii unui carefour expres salariatii beneficiaza de salarii compensatorii si de somaj?conducerea doreste incetarea ... (vezi toată discuția)
Pot beneficia de somaj? sanisor sanisor Buna ziua! Intreprinderea la care am lucrat 34 de ani a fost închisă iar eu am fost obligat sa-mi depun demisia(in urma cu aprox 1 luna) ptr a beneficia de ... (vezi toată discuția)
Reducere post maman_popescu maman_popescu Va rog sa-mi spuneti pasii ( documentele) pe care trebuie sa le intocmesc pentru reducerea unui post in firma ? Decizia de reducere a postului trebuie ... (vezi toată discuția)