Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Magazin alimentar pe spatiu inchiriat si autorizatii ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Magazin alimentar pe spatiu inchiriat si autorizatii necesare

Buna seara! Apelez la dumneavoastra pentru a ma lamuri pe cat posibil in priviinta a 2 lucruri.

1. Doresc sa deschig un spatiu comercial si anume un magazin alimentar pe un teren al carui proprietar nu sunt eu. Proprietarul acestuia nu doreste sa vand acel teren asa ca eu m-am gandit sa-l inchiriez. Pot construi un spatiu comercial pe un teren inchiriat?
2. Daca intr un final reusesc sa construiec spatiul comercial de ce aprobari am nevoie pentru a functiona ca magazin alimentar.mentionez ca in 2009 am avut un sptiu comercial inchiriat unde a functionat tot un magazin alimentar. Pe mine ma intereseza aprobarile pentru constructia aceasta noua.

Va multumesc!

Vedeti raspuns la intrebarea 1) in link-ul indicat mai jos.
www.avocatnet.ro/content/for...