Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Scandalos - deschidere cafe bar la parterul blocului. ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Scandalos - deschidere cafe bar la parterul blocului. Este legal ?

Buna seara,
La parterul blocului unde locuiesc a functionat un magazin alimentar si aceiaisi proprietari in acelasi spatiu inchiriat (Impropriu dupa parerea mea )vor sa deschida un cafe bar de la 1 oct a.c.Este legal ?
Vecinii nu si-au dat acordul am intrebat si ei nu sunt in tema .Daca spatiul este inregistrat la CF ca fiind comercial nu mai este necesar acordul vecinilor pentru un astfel de CAEN ?
Cum ii putem opri si la ce institutie sa apelam sa nu se deschida acest bar care ar aduce in zona indivizi cu o conduita indoielnica, mizerie ,fum de tigara care ne intra in apartamente si zgomot ziua si noaptea ?Va multumesc anticipat
In situatia in care spatiul in discutie nu este spatiu de locuit a carui destinatie sa se fi schimbat,respectiv daca din constructie este spatiu comercial,nu aveti temei legal sa impuneti ce activitati sa se desfasoare
Daca pe parcurs se constata si va confruntati cu aspecte sub incidenta legii,eventual puteti sesiza oficial politia responsabila.